Oznaczenia usprawniają przebieg serii procesów produkcji – drukarki etykiet Brother z serii TJ stworzone z myślą o przemyśle

W przemyśle stosowanie oznaczeń jest szczególnie pomocne przy monitorowaniu procesów produkcji oraz stanów magazynowych, a co za tym idzie, ma to wpływ na zwiększenie zysków i podniesienie jakości obsługi klienta końcowego. Wykorzystanie etykiet w przedsiębiorstwach można podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest naklejanie ich na elementy infrastruktury, w tym wyposażenie firmy. Kolejną oznaczenie wytwarzanych produktów, które usprawniają identyfikacje towarów. Skuteczny system etykietowania zarówno w fabryce, jak i w magazynie, może zapewnić przedsiębiorcy pełną kontrolę nad zasobami. Jednak ze względu na specyfikę branży przemysłowej konieczne jest zaopatrzenie się w specjalistyczne urządzenie drukujące etykiety, takie, które sprostają codziennym wyzwaniom.

Nabiurkowe drukarki etykiet Brother z serii TJ to wydajne rozwiązanie, które dzięki wytrzymałej konstrukcji są odporne na trudne warunki produkcyjne. Gama ta jest dedykowana do przemysłu i obsługuje długie taśmy termiczne i termotransferowe, dzięki czemu wymiana rolek jest rzadsza. Zmniejszona ilość przestojów wpływa pozytywnie na poprawę wydajności pracy.

Drukarki z serii TJ drukują z prędkością nawet do 254 mm/s, co wpływa na tworzenie wielu etykiet w krótkim czasie. Sprawny wydruk trwałych oznaczeń jest szczególnie ważny w magazynach, w których składowane i dystrybuowane są duże ilości paczek, szczególnie w okresie okołoświątecznym.

Seria nabiurkowych drukarek etykiet TJ to kompaktowe urządzenia z przyjaznym i intuicyjnym interfejsem. Modele z tej serii obsługują różne języki poleceń drukarki, w tym emulację ZPL2. Dodatkowo wskaźniki LED lub ekrany dotykowe zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Urządzenia gwarantują łatwą obsługę dzięki różnym opcjom komunikacji: USB, host USB, port szeregowy, Ethernet oraz Wi-Fi (opcjonalnie), przez co możliwe jest tworzenie szybkich wydruków. W tej wymagającej branży kluczowa jest wydajność oraz trwałość wszystkich narzędzi, w tym również drukarek etykiet, a co za tym idzie – tego samego oczekuje się od samych oznaczeń.

Technologię druku termotransferowego cechują oznaczenia odporne na działanie promieni słonecznych zarówno wysokiej, jak i niskiej temperatury, wilgoć, uszkodzenia typowo mechaniczne w tym ścieranie i działanie silnych substancji chemicznych. Tego typu oznaczenia sprawdzą się zarówno przy sygnowaniu towarów, które potrzebują dedykowanej temperatury przechowywania przed produkcją docelowego produktu, czy też znakowaniu przedmiotów o chropowatej strukturze zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz hali produkcyjnej czy też magazynu.

Praktycznych zastosowań użycia etykiet w przemyśle jest wiele, wszystko zależy od potrzeb konkretnego etapu produkcji. Należy zauważyć, że mimo licznych różnic w przedsiębiorstwach wynikających z rozmaitych procesów przetwarzania produktów charakterystycznych dla konkretnej dziedziny są też punkty wspólne takie jak – potrzeba zachowania ciągłości produkcji oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracownikom. Dodatkowo zmieniające się potrzeby konsumentów również wywierają presje zmiany na branży przemysłowej, aby sprostać ich wymaganiom i w sposób niezachwiany produkować oraz dostarczać produkty, przedsiębiorcy muszą uważnie monitorować pracę całego biznesu, co może być dużym wyzwaniem bez odpowiedniego systemu znakowania.