8.4 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

Oznaczenia usprawniają przebieg serii procesów produkcji – drukarki etykiet Brother z serii TJ stworzone z myślą o przemyśle

W przemyśle stosowanie oznaczeń jest szczególnie pomocne przy monitorowaniu procesów produkcji oraz stanów magazynowych, a co za tym idzie, ma to wpływ na zwiększenie zysków i podniesienie jakości obsługi klienta końcowego. Wykorzystanie etykiet w przedsiębiorstwach można podzielić na kilka kategorii. Jedną z nich jest naklejanie ich na elementy infrastruktury, w tym wyposażenie firmy. Kolejną oznaczenie wytwarzanych produktów, które usprawniają identyfikacje towarów. Skuteczny system etykietowania zarówno w fabryce, jak i w magazynie, może zapewnić przedsiębiorcy pełną kontrolę nad zasobami. Jednak ze względu na specyfikę branży przemysłowej konieczne jest zaopatrzenie się w specjalistyczne urządzenie drukujące etykiety, takie, które sprostają codziennym wyzwaniom.

Nabiurkowe drukarki etykiet Brother z serii TJ to wydajne rozwiązanie, które dzięki wytrzymałej konstrukcji są odporne na trudne warunki produkcyjne. Gama ta jest dedykowana do przemysłu i obsługuje długie taśmy termiczne i termotransferowe, dzięki czemu wymiana rolek jest rzadsza. Zmniejszona ilość przestojów wpływa pozytywnie na poprawę wydajności pracy.

Drukarki z serii TJ drukują z prędkością nawet do 254 mm/s, co wpływa na tworzenie wielu etykiet w krótkim czasie. Sprawny wydruk trwałych oznaczeń jest szczególnie ważny w magazynach, w których składowane i dystrybuowane są duże ilości paczek, szczególnie w okresie okołoświątecznym.

Seria nabiurkowych drukarek etykiet TJ to kompaktowe urządzenia z przyjaznym i intuicyjnym interfejsem. Modele z tej serii obsługują różne języki poleceń drukarki, w tym emulację ZPL2. Dodatkowo wskaźniki LED lub ekrany dotykowe zapewniają maksymalny komfort użytkowania. Urządzenia gwarantują łatwą obsługę dzięki różnym opcjom komunikacji: USB, host USB, port szeregowy, Ethernet oraz Wi-Fi (opcjonalnie), przez co możliwe jest tworzenie szybkich wydruków. W tej wymagającej branży kluczowa jest wydajność oraz trwałość wszystkich narzędzi, w tym również drukarek etykiet, a co za tym idzie – tego samego oczekuje się od samych oznaczeń.

Technologię druku termotransferowego cechują oznaczenia odporne na działanie promieni słonecznych zarówno wysokiej, jak i niskiej temperatury, wilgoć, uszkodzenia typowo mechaniczne w tym ścieranie i działanie silnych substancji chemicznych. Tego typu oznaczenia sprawdzą się zarówno przy sygnowaniu towarów, które potrzebują dedykowanej temperatury przechowywania przed produkcją docelowego produktu, czy też znakowaniu przedmiotów o chropowatej strukturze zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz hali produkcyjnej czy też magazynu.

Praktycznych zastosowań użycia etykiet w przemyśle jest wiele, wszystko zależy od potrzeb konkretnego etapu produkcji. Należy zauważyć, że mimo licznych różnic w przedsiębiorstwach wynikających z rozmaitych procesów przetwarzania produktów charakterystycznych dla konkretnej dziedziny są też punkty wspólne takie jak – potrzeba zachowania ciągłości produkcji oraz zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa pracownikom. Dodatkowo zmieniające się potrzeby konsumentów również wywierają presje zmiany na branży przemysłowej, aby sprostać ich wymaganiom i w sposób niezachwiany produkować oraz dostarczać produkty, przedsiębiorcy muszą uważnie monitorować pracę całego biznesu, co może być dużym wyzwaniem bez odpowiedniego systemu znakowania.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili