1.8 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

P3 w ekspresowym tempie zrealizuje obiekt BTS dla Lamborghini i Ducati w parku P3 Sala Bolognese we Włoszech

To pierwszy projekt typu BTS realizowany przez P3 we Włoszech.


 


Nowy obiekt logistyczny będzie centralnym europejskim węzłem magazynowo – dystrybucyjnym dla oryginalnych części Lamborghini i Ducati. 


 


Te marki motoryzacyjne o światowej renomie są nowymi klientami P3. Siedziby firm znajdują się odpowiednio w Sant'Agata Bolognese i Bolonii, każda w odległości mniejszej niż 15 km od parku P3. 


 


Budowa odbywa się według bardzo napiętego harmonogramu. Prace zostały już rozpoczęte, a ich ukończenie jest planowane przed końcem bieżącego roku (2017). Osiągnięcie niezbędnej skali czasowej stało się możliwe dzięki partnerskiemu podejściu gminy Sala Bolognese, która wspiera projekt od momentu, kiedy został po raz pierwszy zaprezentowany.


 


W nowym budynku o powierzchni 30.000 m2 znajdzie się 700 m2 powierzchni biurowej. Wysokość w środku w świetle wyniesie 12 m, nośność posadzki – 5 t/m2, a ponadto budynek będzie ogrzewany w celu utrzymania temperatury minimum 18oC przez cały rok.


 


Tak jak we wszystkich nowych projekty BTS firmy P3, również w tym magazynie zostanie zastosowanych wiele ekologicznych rozwiązań, takich jak oświetlenie LED, izolacja termiczna i panele słoneczne na dachu do ogrzewania wody wykorzystywanej w biurach oraz do systemów grzewczych i klimatyzacyjnych biur.  Ponadto do nawadniania wykorzystywana będzie woda ze studni, co dodatkowo zmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Planowana jest także ścieżka rowerowa łącząca park ze stacją kolejową.


 


Nowy węzeł logistyczny Lamborghini i Ducati będzie drugim magazynem P3 w Sala Bolognese. Zajmie on około 11 ha, w tym grunt pod rozbudowę o powierzchni 5.000 m2 oraz trzy hektary gruntu pod dalszą zabudowę BTS dla innych klientów.


 


Jean-Luc Saporito, Managing Director P3 we Włoszech, powiedział: „Czujemy się zaszczyceni, że tak prestiżowe globalne marki jak Lamborghini i Ducati wybrały właśnie P3 do wybudowania ich nowego magazynu, co pokazuje, że wysoka jakość naszych budynków stale przyciąga najlepszych klientów z całego świata. Wspólnie z naszym partnerem i generalnym wykonawcą, firmą Techbau, chcielibyśmy podziękować burmistrzowi Sala Bolognese, Emanuele Bassi, wraz z Direttore Area Tecnica Maria Grazia Murru, którzy wykazali się nadzwyczajnym wsparciem, przyspieszając procedury administracyjne i aktywnie współpracując z Miastem Bolonia oraz pozostałymi władzami lokalnymi uczestniczącymi w tym procesie.”


 


„Podejście P3 do biznesu bazuje na tych samych wartościach, które kierują naszą pracą: zrozumienie potrzeb klientów i zawsze znajdowanie najlepszych, najszybszych rozwiązań” – powiedział Francesco Milicia, Dyrektor ds. Łańcucha Dostaw w Ducati. „Jesteśmy dumni ze współpracy z P3, budując solidną relację opartą na elastyczności i partnerstwie.”


 


Najnowszy projekt jest jednym z wielu realizowanych przez P3 dla klientów z branży motoryzacyjnej – która jest obecnie jednym z największych źródeł zapotrzebowania na powierzchnię logistyczną w Europie. P3 ma klientów z tego sektora we wszystkich dziewięciu krajach, w którym posiada swoje parki logistyczne. 


 


Do innych projektów należą: nowa siedziba PTG, dostawcy kół dla firmy Volkswagen, w parku P3 Bratislava – jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie obiektów tego typu w Europie – która rozpoczęła wysyłanie pierwszych kół do oddalonej o 14 km fabryki VW w maju tego roku (2017), oraz centrum dystrybucji części motoryzacyjnych BTS o powierzchni 20.000 m2 w P3 Niedersachsenpark w północno-zachodnich Niemczech, zajmowane przez Peugeot Citroen Deutschland GmbH.


 


Doradztwo prawne dla P3 w trakcie procesu przetargowego na realizację magazynu dla Lamborghini i Ducati zapewniła firma MF Studio, a wsparcie w zakresie konsultacji technicznych dla budynku zapewnił zespół inżynierów SFRE.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili