Grupa GEFCO uruchamia nowy magazyn w Plewiskach k. Poznania

GEFCO Polska opuszcza swój dotychczasowy magazyn pod Poznaniem i przechodzi do większego i nowocześniejszego obiektu o powierzchni magazynowej 8 000 m2 i  biurowej 600 m2. Nadal będzie on zlokalizowany w Plewiskach – na granicy z Poznaniem i w bliskim sąsiedztwie autostrady A2 oraz drogi ekspresowej S11. Lokalizacja to tylko jedna z mocnych stron nowego obiektu. Magazyn posiada nieograniczoną ognioodporność, co jest szczególnie ważne dla klientów z branż chemicznej, opakowań i meblarskiej. Dzięki zwiększonej do 9T/m2 wytrzymałości posadzki oraz zmianom konstrukcyjnym regałów, masa towarów per miejsce paletowe jest wyższa w porównaniu ze starym magazynem.

Nowy obiekt będzie służyć dotychczasowym oraz nowym klientom GEFCO Polska, których do Plewisk mają przyciągać atrakcyjne warunki najmu z możliwością optymalizacji kosztów oraz doświadczenie operatora logistycznego. „GEFCO powstało blisko 70 lat temu we Francji, a dziś jest globalną firmą posiadającą oddziały w 150 krajach na pięciu kontynentach. Nasze magazyny nie są kolejnymi tysiącami metrów pod dachem, ale oknem do robienia interesów z kontrahentami na całym świecie” – mówi Adam Strózik, Kierownik ds. Rozwoju Biznesu z GEFCO Polska.

Obiekt pod Poznaniem jest klasycznym przykładem trójstronnej współpracy pomiędzy GEFCO, klientami firmy i deweloperem. Oczekiwania najemców wobec nowego magazynu zostały uwzględnione już podczas projektowania, co jest zdecydowanie tańsze od adaptacji istniejących obiektów. Współpraca na etapie planowania gwarantuje optymalne dopasowanie się do wymagań Klienta, ale przede wszystkim pozwala ograniczać koszty i minimalizować ryzyko ich wystąpienia w przyszłości.

Nowy magazyn GEFCO jest obiektem multiklienckim. Co za tym idzie, kilku klientów operatora – nawet o skrajnie różnym profilu działalności biznesowej – może osiągnąć efekt synergii zasobów. „Współdzielenie wysoko wykwalifikowanego personelu, urządzeń i zaplecza magazynu GEFCO w Plewiskach przy zróżnicowanej aktywności dystrybucyjnej naszych klientów sprzyja dzieleniu się zasobami, co przekłada się na realne oszczędności oraz poprawę efektywności w obszarze dystrybucji krajowej i międzynarodowej” – dodaje Adam Strózik.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili