8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Euro-net z rekordową transakcją najmu 160 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Janki

Prologis wybuduje jedno z największych w Polsce, pod względem powierzchni zabudowy, centrum dystrybucji do obsługi handlu tradycyjnego oraz e-commerce dedykowane jednemu klientowi.

 

Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości logistycznych, poinformował o podpisaniu umowy ze swoim wieloletnim klientem, firmą Euro-net – właścicielem ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD na wynajem, rekordowych pod względem powierzchni zabudowy, 160 000 metrów kwadratowych w Prologis Park Janki.

Transakcja obejmuje budowę dwóch budynków typu build-to-suit (BTS) o łącznej powierzchni niemal 125 000 metrów kwadratowych oraz przedłużenie obecnie obowiązującej umowy najmu

Jako lider rynku elektroniki użytkowej, koncentrujemy się na stałym rozwoju i zapewnieniu klientom jak najlepszych doświadczeń w kontakcie z naszą marką. A klient oczekuje przede wszystkim szerokiegowyboru, dostępności towarów i szybkiej dostawy, z tego względu powiększamy nasze powierzchnie magazynowe i wprowadzamy nowoczesne rozwiązania logistyczne. Stworzenie jednego z największych centrum dystrybucyjnego w Polsce dla handlu tradycyjnego oraz e-commerce umożliwi nam optymalizację działań operacyjnych, a jednocześnie – co było dla nas bardzo ważne – stworzenie przyjaznej przestrzeni do pracy.

Dorota Grubka, Dyrektor ds. Najmu i Administracji, EURO-net Sp. z o.o.

Podczas 12-letniej współpracy z Euro-net postawiliśmy na poznanie i zrozumienie oczekiwań biznesowych naszego klienta. Zakładając jego dynamiczny rozwój zaproponowaliśmy rozwiązania, które wychodzą naprzeciw zmieniającym się wymaganiom logistycznym, w tym efektywniejszej i szybszej dystrybucji na potrzeby rosnącego segmentu e-commerce. To największa tego typu umowa w Polsce, a potrojenie zajmowanej dotychczas przez Euro-net w Prologis Park Janki powierzchni zabudowy podkreśla znaczenie świetnej lokalizacji oraz jest świadectwem wartości naszej strategii koncentrującej się na kliencie

Kamila Pruk, Senior Leasing Officer Prologis w Polsce

Cieszymy się, że wspólnie z Prologis wypracowaliśmy projekt, zapewniający pracownikom wygodne i komfortowe miejsca pracy, udogodnienia komunikacyjne, uwzględniający także przestrzenie zielone i oranżerie. Nasze wieloletnie, pozytywne doświadczenia ze współpracy z Prologis zdecydowały o wyborze tego partnera biznesowego i podpisaniu z nim umowy na kolejne lata.

Dorota Grubka, Dyrektor ds. Najmu i Administracji, EURO-net Sp. z o.o.

 

Prologis Park Janki jest położony 15 kilometrów od centrum Warszawy, tuż przy Węźle Puchały, w bezpośrednim sąsiedztwie dróg ekspresowych S7 i S8, łączących stolicę z południem Polski, a także w pobliżu autostrad A1 i A2. Jest oddalony zaledwie o 14 kilometrów od warszawskiego Okęcia.
Z portfolio ponad 1,85 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznych i przemysłowych Prologis jest wiodącym dostawcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce (stan na 30 czerwca 2019 r.).

W transakcji pośredniczyła agencja Cushman and Wakefield.

Prologis, Inc. jest światowym liderem na rynku nieruchomości logistycznych skoncentrowanym na dynamicznie rozwijających się rynkach z wysokimi barierami wejścia. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 797 milionów stóp (74 milionów metrów kwadratowych) w 19 krajach (stan na 30 września 2019 r.). Prologis wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne ponad 5 100 różnym klientom obejmującym dwie główne kategorie: B2B oraz handel detaliczny/usługi e-fulfillment.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili