0.9 C
Warszawa
poniedziałek, 30 stycznia, 2023

CHEP zwycięzcą Modern Retail Awards w kategorii Supply Chain & Logistics

CHEP Polska – wiodący dostawca rozwiązań poolingowych w Polsce – otrzymał główną nagrodę w konkursie Modern Retail Awards w kategorii Supply Chain & Logistics za swoją innowacyjną ekspozycyjną paletę wielokrotnego użytku Q+. Nowa paleta CHEP wykorzystywana jest w punktach sprzedaży jako nośnik ekspozycyjny, który pomaga zwiększać sprzedaż towaru oraz rozpoznawalność marki w przestrzeni sklepowej. Q+  zaopatrzono również w miejsce do montażu urządzeń cyfrowych. 

Jury konkursu nagradza firmy, które poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, przyczyniają się do rozwoju handlu detalicznego i dystrybucji.

CHEP otrzymał wyróżnienie w kategorii Supply Chain & Logistics dedykowanej dostawcom przełomowych rozwiązań usprawniających łańcuch dostaw i procesy logistyczne. Kapituła –  złożona z przedstawicieli czołowych firm sektora FMCG, sieci detalicznych oraz autorytetów świata biznesu i nauki – nagradza projekty, których zastosowanie realnie oddziałuje na klientów i funkcjonowanie firm.

Uhonorowana nagrodą ekspozycyjna paleta plastikowa Q+ w równym stopniu odpowiada na potrzeby producentów, sieci handlowych, jak również firm z branży opakowań czy transportowych.

Q+ pomaga lepiej wyeksponować produkt w miejscu sprzedaży oraz usprawnić procesy logistyczne w przestrzeni sklepowej. Nowy wzór palety zawiera opatentowane rozwiązanie umożliwiające tzw. „double stacking”, czyli sztaplowanie – piętrowe układanie produktów w przestrzeni magazynowej i sklepowej. Ćwierćpaleta CHEP została wyposażona w wewnętrzny i zewnętrzny system mocowania Blue Click® – służący do montażu ekspozytora. Dodatkowo Q+ posiada możliwość montażu urządzeń cyfrowych dających szereg możliwości interakcji z konsumentem, w tym, między innymi, poprzez marketing zbliżeniowy.

Badania CHEP przeprowadzone na rynkach europejskich w latach 2016 do 2019 potwierdziły, że wykorzystanie ćwierćpalety ekspozycyjnej CHEP w przestrzeni sklepowej skutkowało wzrostem sprzedaży testowanych produktów od 20% do ponad 120%. Zastosowanie tej palety pozwoliło również zredukować czas potrzebny na ponowne uzupełnianie produktów na powierzchni sklepowej o 65%.

Innowacyjna paleta CHEP Q+ została zaprojektowana zgodnie z założeniami programu firmy CHEP – Zero Waste World oraz koncepcji Gospodarki Obiegu Zamkniętego. Nagrodzony produkt posiada certyfikat neutralności węglowej i jest w 100 proc. zdatny do recyklingu, tworząc nieodzowną część zrównoważonego łańcucha dostaw.

„Jest nam niezmiernie miło, że nasza praca na rzecz doskonalenia łańcucha dostaw znalazła uznanie w oczach czołowych specjalistów branży FMCG i Retail. Mając na względzie potrzeby naszych klientów i partnerów biznesowych oraz kierunek, w którym podąża dziś sektor handlowy, kierujemy naszą uwagę na rozwiązania, które wraz z wymiernymi korzyściami operacyjnymi, niosą również korzyści środowiskowe, jednocześnie budując pozytywną wartość dla klienta końcowego tzw. „customer experience.”– powiedziała Izabella  Maczkowska-Ciborowska, Country General Manager Polska i kraje bałtyckie, CHEP.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
297ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzenie firmy kurierskiej – co zrobić w razie awarii pojazdu na drodze?

Własna flota samochodów w firmie kurierskiej wymaga przede wszystkim realizowania okresowych badań technicznych, a także dbałości o regularną wymianę części eksploatacyjnych. Warto jednak wiedzieć,...

Z ostantiej chwili