Clipper nowym lokatorem w parku logistycznym P3 Poznań

0 572

P3, wiodący ogólnoeuropejski, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych oddał do użytku 10.000 m2 powierzchni logistycznej dla firmy Clipper w parku logistycznym P3 Poznań. Powierzchnia magazynowa ulokowana w nowym budynku o wielkości 23 447 m 2 jest pierwszym obiektem Clipper w Polsce. Została zaprojektowana jako BTS, wychodząc naprzeciw wymaganiom najemcy.

W wyniku zakończenia budowy tego budynku, wraz z niedawnym zakupem 11 nowych nieruchomości w Hiszpanii, portfel ogólnoeuropejski P3 powiększył się w sumie do 182 wysokiej jakości magazynów o łącznej powierzchni 3,9 mln m2 na 73 parkach w dziewięciu krajach. W budowie znajduje się ponad 500 000 m2.

Clipper, firma świadcząca usługi logistyczne na terenie Europy, w nowym magazynie prowadzi głównie procesy logistyczne dla marki Westwing, która specjalizuje się w sprzedaży on-line produktów do wyposażenia wnętrz, mebli i akcesoriów dekoracyjnych. 

Stefan van Hoof, Managing Director, Clipper Logistics Germany, powiedział: „W trakcie negocjacji i budowy byliśmy w stanie ściśle współpracować z P3. Cenimy to, że firma jest elastyczna i otwarta na potrzeby klientów. P3 było w stanie dopasować się do naszych terminów, co pozwoliło na oddanie obiektu w krótkim odstępie czasu.

„W tym projekcie kluczowe było uzyskanie maksymalnej elastyczności budynku do wykorzystania na potrzeby naszych obecnych i przyszłych klientów. W tym celu P3 wykonało ponadstandardową ilość doków. Kolejnym czynnikiem, który zadecydował o wyborze parku P3 Poznań była możliwość prowadzenia z tej lokalizacji sprawnej i szybkiej dystrybucji produktów zarówno na terenie Polski, oraz do Niemiec, ponieważ z tego magazynu będziemy obsługiwać te dwa kraje.”

Magazyn Clipper jest wyposażony w 17 doków, o 7 więcej niż standardowy obiekt w tym rozmiarze. Deweloper wprowadził również rozwiązania ekologiczne i energooszczędne takie jak oświetlenie LED, czy nowego typu ściany wykonane z płyty warstwowych o podwyższonej izolacyjności. Budynek został oddany do użytku w kwietniu 2017.

Piotr Bzowski, Leasing & Development Director P3 w Polsce, powiedział: „Ten projekt był wyjątkowo ważny zarówno dla P3 jak i dla Clipper ze względu na to, że to pierwszy magazyn klienta w Polsce. Jako deweloper staramy się być otwarci na potrzeby naszych klientów, czego efektem jest zawsze bardzo duże zainteresowanie powierzchniami, które budujemy. Tak było również z realizacją dla Clipper. Współpraca z tym najemcą była dla nas dużym wyzwaniem ze względu na krótki czas przeznaczony na realizację, ale z przyjemnością się go podjęliśmy.”

P3 park Poznań znajduje się na południe od Poznania w obrębie szybko rozwijającej się lokalizacji logistycznej Gądki. Obiekt znajduje się blisko drogi dwupasmowej nr S11 połączonej z autostradą A2. Autostrada zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. W okolicach Gądek działa również transport publiczny.

Pośrednikiem transakcji najmu była firma BNP Paribas Real Estate. 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej