9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

viaAUTO – kolejna promocja

Od czerwca 2012 roku, na odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA, w ramach systemu viaTOLL, działa dobrowolna usługa elektronicznej płatności za przejazd viaAUTO dla pojazdów osobowych o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony. Statystyki generowane przez system wskazują, że nawet niewielkie zmiany w liczbie działających urządzeń wpływają na znaczne wzrosty w udziale transakcji elektronicznych – szczególnie na autostradzie A4 między Gliwicami a Wrocławiem. Zatem obecnie usługa viaAUTO jest najskuteczniejszym narzędziem walki z korkami. 


Ubiegłoroczna promocja cenowa urządzeń viaAUTO przerosła oczekiwania zarówno organizatora Kapsch Telematic Services, jak i Generalnej Inspekcji Dróg Krajowych i Autostrad. W ciągu niespełna dwóch tygodni operator systemu viaTOLL rozdystrybuował niemal 7 000 urządzeń – całą pulę przygotowaną na dwumiesięczną akcję promocyjną. Obniżenie ceny wraz z uruchomieniem specjalnych pasów preferujących płatność elektroniczną na placach poboru opłat wpłynęło na znaczne zwiększenie zainteresowania usługą, jak i skokowy wzrost popytu, szczególnie w regionie śląskim. Upowszechnienie elektronicznego rozwiązania poprawiło drożność placów poboru, a użytkownikom pozwoliło na rzeczywisty komfort korzystania z autostrad bez barier. 


Aby dodatkowo zachęcić kierowców do korzystania z elektronicznego wnoszenia opłat na autostradach, od 20 marca operator systemu viaTOLL oferuje viaAUTO w promocyjnej cenie 120 zł, na co składa się opłata za urządzenie oraz gotowe do wykorzystania doładowanie wartości 50 zł na przejazdy. Tym razem promocja nie jest ograniczona czasowo i biorąc pod uwagę zeszłoroczne doświadczenia przygotowano kilkukrotnie więcej urządzeń.


 


W internecie i na stacjach


W okresie promocyjnym urządzenie viaAUTO będzie dostępne zarówno w tradycyjnej dystrybucji w ok. 50 lokalizacjach oraz w specjalnie uruchomionym sklepie internetowym. Liczba przygotowanych viaAUTO jest bardzo duża, dlatego nie ograniczamy promocji czasowo i potrwa co najmniej do wakacji.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili