UPS inwestuje w bezpieczeństwo i przekazuje 6 defibrylatorów miastu Gdańsk

0 841

Firma UPS (NYSE: UPS) przekazała 6 defibrylatorów miastu Gdańsk w ramach projektu „Przesyłka dla serca” realizowanego wspólnie z Fundacją Ratuj Życie. Inicjatywa finansowana jest z grantu w wysokości 30 000 dolarów amerykańskich przekazanego przez Fundację UPS.

Grant pokrył także koszty zakupu i montażu 6 defibrylatorów we Wrocławiu oraz przeprowadzenia szkoleń. W latach 2015 i 2016 UPS zaangażował się w podobną inicjatywę, dzięki której zostało zainstalowanych 12 defibrylatorów w 7 miastach w całej Polsce.  

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i lokalnych społeczności, w których funkcjonują jest bardzo ważne dla UPS” powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny, UPS Polska. „Dzięki grantowi przekazanemu Fundacji Ratuj Życie zwiększy się poziom bezpieczeństwa mieszkańców polskich miast”.

Defibrylatory zostaną rozlokowane w kluczowych miejscach i obiektach w Gdańsku takich jak Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego w Brzeźnie, Kąpielisko Stogi, Przystań Jachtowa Marina Gdańsk, pętla tramwajowa Oliwa, Targ Węglowy oraz przy ul. Szerokiej skrzyżowanie z ul. Grobla.

Defibrylator AED jest urządzeniem, dzięki któremu każdy świadek zdarzenia ma szanse uratować życie osobie, która doznała Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK).  Wybrany sprzęt to nowoczesne, automatyczne urządzenia wspierające akcję Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, które dodatkowo prowadzą użytkownika przez cały proces, krok po kroku. Łatwość obsługi była ważnym kryterium wyboru, tak by wesprzeć osoby z małym doświadczeniem lub bez znajomości postępowania z defibrylatorem, w udzieleniu pomocy ratującej życie.

 

O fundacji UPS

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań, w tym transport przesyłek i towarów, ułatwienia w handlu międzynarodowym oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do wydajniejszego zarządzania działalnością biznesową. Od czasu założenia w 1907 r. firma UPS kierowała się zasadami społecznej odpowiedzialności, wspierając programy spełniające długofalowe potrzeby społeczne. Założona w 1951 roku Fundacja UPS zajmuje się pomocą społecznościom lokalnym, krajowym i globalnym. W 2017 r. firma UPS oraz jej pracownicy, aktywni i emerytowani, przeznaczyli ponad 118 mln dolarów na cele charytatywne na całym świecie. Strona internetowa Fundacji UPS znajduje się pod adresem UPS.com/Foundation i na Twitterze pod hasłem @UPS_Foundation. Najnowsze wiadomości o UPS są na Twitterze pod hasłem @UPS_News

 

O fundacja Ratuj Życie – informacje

Fundacja Ratuj Życie powstała w 2014 w Krakowie. Głównymi celami Fundacji są: podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej ratowania życia w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia wykorzystując Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED, propagowanie powszechnego dostępu do AED oraz zwiększenia liczby dostępnych AED. Fundacja zaangażowana jest także w tworzenie mapy lokalizacji defibrylatorów AED dostępnych w Polsce i w innych krajach Europy.

 

Partner technologiczny projektu:

AEDMAX.PL – polski dystrybutor defibrylatorów AED Philips, realizator pierwszych w Polsce programów publicznego dostępu do wczesnej defibrylacji 24/7/365 opartych na technologiach Philips, ochronnych kapsuł rotacyjnych ROTAID i zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych. Od 2012 roku zespół AEDMAX.PL we współpracy z organizacjami pozarządowymi, sektorem publicznym i prywatnym projektuje oraz wdraża kompleksowe rozwiązania ratujące życie.

 

Nagłe Zatrzymanie Krążenia i defibrylator AED

Defibrylator AED (ang. Automated External Defibrillator) to w 100% bezpieczne urządzenie medyczne, które wyraźnymi komendami głosowymi instruuje osobę udzielającą pomocy o koniecznych do podjęcia krokach, kontroluje rytm serca poszkodowanego i jeśli zachodzi potrzeba generuje impuls ratujący życie. Defibrylacja „resetuje” chaotycznie pracujące serce, a dzięki uciskom klatki piersiowej ma ono szanse wrócić do normalnej pracy. Stan zagrożenia życia mija.

 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej