UPS inwestuje w bezpieczeństwo i przekazuje 6 defibrylatorów miastu Gdańsk

809
Przekazanie defibrylatorów

Firma UPS (NYSE: UPS) przekazała 6 defibrylatorów miastu Gdańsk w ramach projektu „Przesyłka dla serca” realizowanego wspólnie z Fundacją Ratuj Życie. Inicjatywa finansowana jest z grantu w wysokości 30 000 dolarów amerykańskich przekazanego przez Fundację UPS.

Grant pokrył także koszty zakupu i montażu 6 defibrylatorów we Wrocławiu oraz przeprowadzenia szkoleń. W latach 2015 i 2016 UPS zaangażował się w podobną inicjatywę, dzięki której zostało zainstalowanych 12 defibrylatorów w 7 miastach w całej Polsce.  

„Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i lokalnych społeczności, w których funkcjonują jest bardzo ważne dla UPS” powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny, UPS Polska. „Dzięki grantowi przekazanemu Fundacji Ratuj Życie zwiększy się poziom bezpieczeństwa mieszkańców polskich miast”.

Defibrylatory zostaną rozlokowane w kluczowych miejscach i obiektach w Gdańsku takich jak Gdańskie Centrum Ratownictwa Wodnego w Brzeźnie, Kąpielisko Stogi, Przystań Jachtowa Marina Gdańsk, pętla tramwajowa Oliwa, Targ Węglowy oraz przy ul. Szerokiej skrzyżowanie z ul. Grobla.

Defibrylator AED jest urządzeniem, dzięki któremu każdy świadek zdarzenia ma szanse uratować życie osobie, która doznała Nagłego Zatrzymania Krążenia (NZK).  Wybrany sprzęt to nowoczesne, automatyczne urządzenia wspierające akcję Resuscytacji Krążeniowo-Oddechowej, które dodatkowo prowadzą użytkownika przez cały proces, krok po kroku. Łatwość obsługi była ważnym kryterium wyboru, tak by wesprzeć osoby z małym doświadczeniem lub bez znajomości postępowania z defibrylatorem, w udzieleniu pomocy ratującej życie.

 

O fundacji UPS

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań, w tym transport przesyłek i towarów, ułatwienia w handlu międzynarodowym oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii do wydajniejszego zarządzania działalnością biznesową. Od czasu założenia w 1907 r. firma UPS kierowała się zasadami społecznej odpowiedzialności, wspierając programy spełniające długofalowe potrzeby społeczne. Założona w 1951 roku Fundacja UPS zajmuje się pomocą społecznościom lokalnym, krajowym i globalnym. W 2017 r. firma UPS oraz jej pracownicy, aktywni i emerytowani, przeznaczyli ponad 118 mln dolarów na cele charytatywne na całym świecie. Strona internetowa Fundacji UPS znajduje się pod adresem UPS.com/Foundation i na Twitterze pod hasłem @UPS_Foundation. Najnowsze wiadomości o UPS są na Twitterze pod hasłem @UPS_News

 

O fundacja Ratuj Życie – informacje

Fundacja Ratuj Życie powstała w 2014 w Krakowie. Głównymi celami Fundacji są: podniesienie świadomości społeczeństwa dotyczącej ratowania życia w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia wykorzystując Automatyczny Defibrylator Zewnętrzny AED, propagowanie powszechnego dostępu do AED oraz zwiększenia liczby dostępnych AED. Fundacja zaangażowana jest także w tworzenie mapy lokalizacji defibrylatorów AED dostępnych w Polsce i w innych krajach Europy.

 

Partner technologiczny projektu:

AEDMAX.PL – polski dystrybutor defibrylatorów AED Philips, realizator pierwszych w Polsce programów publicznego dostępu do wczesnej defibrylacji 24/7/365 opartych na technologiach Philips, ochronnych kapsuł rotacyjnych ROTAID i zaawansowanych rozwiązań teleinformatycznych. Od 2012 roku zespół AEDMAX.PL we współpracy z organizacjami pozarządowymi, sektorem publicznym i prywatnym projektuje oraz wdraża kompleksowe rozwiązania ratujące życie.

 

Nagłe Zatrzymanie Krążenia i defibrylator AED

Defibrylator AED (ang. Automated External Defibrillator) to w 100% bezpieczne urządzenie medyczne, które wyraźnymi komendami głosowymi instruuje osobę udzielającą pomocy o koniecznych do podjęcia krokach, kontroluje rytm serca poszkodowanego i jeśli zachodzi potrzeba generuje impuls ratujący życie. Defibrylacja „resetuje” chaotycznie pracujące serce, a dzięki uciskom klatki piersiowej ma ono szanse wrócić do normalnej pracy. Stan zagrożenia życia mija.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj