Premiera Boeinga 787 Dreamliner

W niedzielę w fabryce Boeinga w Seattle odbyła się prezentacja nowego samolotu Boeing 787 Dreamliner.  LOT jako pierwsza linia lotnicza w Europie otrzyma Dreamlinera już w przyszłym roku.

Zamówienie na nowe Boeingi 787 (7 samolotów) PLL LOT złożył w 2005 roku. Na początku 2007 roku LOT zwiększył zamówienie do 8 maszyn, zachowując opcje handlowe na zakup kolejnych ośmiu. Dostawy samolotów dla LOT-u rozpoczną się w 2008 roku, w którym polski przewoźnik otrzyma 4 samoloty. W 2009 roku LOT odbierze 1 samolot, a w 2010 roku 3 maszyny.

  • Pojawienie się w Locie Boeinga 787 pozwoli zaoferować pasażerom komfort nieporównywalnie wyższy od tego, jaki oferują obecnie wykorzystywane samoloty pasażerskie. To zupełnie nowa jakość podróży lotniczych. Wprowadzenie przez LOT Dremalinerów to ponadto dowód, że polski przewoźnik jest pionierem wykorzystania nowoczesnych technologii w lotnictwie cywilnym. Nie zwlekamy z wdrożeniem w firmie rozwiązań, które służą podniesieniu jakości naszego produktu – powiedział Piotr Siennicki, prezes Zarządu PLL LOT S.A.

Już w przyszłym roku pasażerowie LOT-u będą podróżować w wyjątkowej kabinie Dreamlinera. W nowym Boeingu będzie więcej miejsca. Dzięki większym oknom w samolocie będzie jaśniej. Nowatorskie rozwiązania, takie jak zaawansowany system przyciemniania okien, tłumienia drgań i hałasu oraz system klimatyzacji zapewniający wilgotniejsze powietrze sprawią, że lot będzie znacznie przyjemniejszy. Natomiast innowacyjny system oświetlenia na pokładzie zmniejszy dyskomfort związany ze zmianą stref czasowych w dalekich podróżach.

e-logistyka.pl

źródło zdjęcia: Boeing

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili