9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Polska vs finaliści Mundialu 2014

           

 


  • Aktywność sieci handlowych: Niemcy na 1. miejscu, Polska na 13., Brazylia na 53. pozycji


  • Najwyższe czynsze w segmencie biurowym (euro/mkw./mies.): Brazylia – 52, Niemcy – 38, Holandia – 29, Polska – 26, Argentyna – 18


  • Gole w reprezentacji narodowej: Pele – 77, Miroslav Klose – 71, Gabriel Batistuta – 56, Włodzimierz Lubański – 48, Robin van Persie – 47Od lat jednym z liderów zarówno w gospodarce, jak i w futbolu są Niemcy. W chwili, gdy Miroslav Klose został najskuteczniejszym graczem w historii mundiali, rynek niemiecki zajmuje pierwsze miejsce w globalnym rankingu pod względem aktywności sieci handlowych. Brazylia jest w nim dopiero na 53, a Argentyna 55 miejscu, podczas gdy Holandia i Polska zajmują ex aequo 13 pozycję. Jeśli przyjrzymy się zestawieniu „Jak globalne są sieci handlowe w poszczególnych krajach”, Polska i Holandia zajmują także wspólne miejsce – 17., Argentyna dopiero 58., a Brazylia 45., Niemcy plasują się na wysokiej 5. pozycji.


Porównując najwyższe osiągalne stawki czynszów w sektorze magazynowym, za powierzchnię logistyczną najwięcej miesięcznie płacą najemcy w Brazylii – 7.5 euro za mkw., nieco mniej w Niemczech i Holandii – odpowiednio 6.2 i 6.25 euro/mkw., w Polsce 5 euro/mkw., natomiast w Argentynie 4 euro/mkw. Znacznie większe dysproporcje zaobserwujemy w stawkach najmu przestrzeni biurowej. W Argentynie wynajęcie jednego mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej kosztuje maksymalnie 18 euro, podczas gdy w sąsiedniej Brazylii aż 52 – czyli dwa razy więcej niż w Polsce, gdzie najwyższe czynsze sięgają 26 euro. W Holandii jest to 29, a w Niemczech 38 euro za metr kwadratowy. Polskę i Argentynę oraz Niemcy i Brazylię łączy współczynnik pustostanów w segmencie biurowym dla dużych miast w tych krajach. W Warszawie i Buenos Aires kształtuje się on na poziomie 11-12%, we Frankfurcie i Rio de Janeiro wynosi około 15%, natomiast w Amsterdamie sięga 17%.


Podczas gdy w krajach rozwiniętych wyniki sportowe w pewnym stopniu są konsekwencją silnej gospodarki, w krajach mniej zamożnych często są efektem pasji i serca do walki. Dlatego wszyscy na świecie tak kochają Canarinhos i tym bardziej odczuli porażkę Brazylii w meczu półfinałowym z Niemcami.


Opracowanie: CBRE


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili