Jak podróżować po krajach skandynawskich?

""


Piękne widoki, ciekawa kultura oraz interesujące trasy turystyczne to cechy, dzięki którym Danię, Szwecję czy Norwegię turyści pokochali już dawno. Jeśli chcesz dołączyć do grona tych, którzy po krajach skandynawskich urządzają wspaniałe wyprawy, sprawdź, np. w ofercie Rainbow Tours turystyczny potencjał poszczególnych krajów. Dzięki temu zdobędziesz wiele informacji na temat atrakcji skandynawskich oraz tych środków transportu, z których najchętniej korzystają tu biura podróży.


 


Jak podróżować po Danii?


 


Promem, samolotem lub samochodem – tymi środkami lokomocji z Polski na teren Danii można się dostać bez problemów. Jazda samochodem po tym kraju jest bezpieczna i przyjemna, a dzięki gęstej sieci dróg można dotrzeć bez problemów nawet do tych mniejszych miejscowości. Ci, którzy do Danii dostaną się statkiem lub samolotem, mogą z kolei przemieszczać się po jej terenie pociągami lub autobusami. Połączenia pomiędzy duńskimi wyspami zapewniają z kolei promy, które cieszą się jednak znacznie większą popularnością w pobliskiej Szwecji.


 


Szwecja: raj dla miłośników przepraw promowych


 


Rejs do Visby to jedna z najciekawszych przygód dla polskich turystów, którym marzy się wypoczynek w Szwecji. Choć na jej teren można się dostać najszybciej samolotem, wielu z nas świadomie stawia na dłuższą podróż statkiem. Wielu turystów, szczególnie tych marzących o wypoczynku na popularnej Gotlandii, stawia też na połączenie samolotów z rejsem. Lot do Sztokholmu to pierwszy etap podróży. Drugim jest rejs ze szwedzkiej stolicy w stronę Visy – najważniejszego miasta na terenie Gotlandii, wokół którego rozłożyło się wiele malowniczych wiosek i letnisk.


 


Norweskie hity: niezwykłe serpentyny i malownicze fiordy


 


Fiordy oraz norweskie drogi pełne serpentyn to atrakcje, które przyciągają do tego kraju turystów spragnionych unikalnych atrakcji. Nic dziwnego, że na terenie tego kraju popularność zdobyły dwa środki komunikacji: samochód oraz wycieczkowy statek. Samochód to idealne rozwiązanie dla miłośników caravaningu, który jest niezwykle popularny w całej Skandynawii. To również szansa na sprawdzenie swych sił na takich trasach, jak Droga Trolli czy Droga Orłów. Turyści, którzy chcą spojrzeć na norweskie fiordy z najbardziej atrakcyjnej perspektywy, stawiają z kolei na wyprawy promami. Kursują one często i pozwalają na sprawne przemieszczanie się pomiędzy norweskimi miejscowościami. Są jednocześnie doskonałym środkiem transportu dla tych, dla których fiordy stanowią główny cel wyprawy do tego kraju.


 


Bez względu na to, w którym z państw skandynawskich zamierzasz wypoczywać, na problemy z transportem i komunikacją publiczną nie będziesz narzekać. Skandynawia to obszar, który przyciąga wyjątkową organizacją, a z kolei, autobusów oraz promów można tu korzystać niemal bez ograniczeń.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili