11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Pięć kroków w kierunku prostszych rachunków

Coraz więcej rachunków może wywołać popłoch. Na szczęście jest pięć prostych kroków, które pozwolą ci uprościć swoją domową księgowość.

1. Zorganizuj się.

To nie jest niewykonalne. W rzeczywistości nasza metoda jest prosta – i życie dzięki niej jest również prostsze

Przede wszytkim wprowadź jasny podział, kto w rodzienie odpowiada za poszczególne rachunki. Możesz też wyznaczyć jedną osobę, która będzie się zajmować wszystkimi. Kiedy zaczną przychodzić następne rachunki, przygotuj miejsce, w którym będziesz je składować. Ważne jest, aby był do niego łatwy dostęp. Podejdź też do kalendarza, który codziennie sprawdzasz i wpisz nazwę rachunku przy dacie jego zapłaty. Pamiętaj, żeby podkreślić wpis jakimś jaskrawym kolorem. Określ też jeden dzień w miesiącu, w którym dokonujesz przeglądu rachunków. Najlepiej niech będzie to dzień otrzymywania wypłaty. Wówczas bez problemu zaplanujesz pozostałe wydatki, wiedząc ile pieniędzy pozostaje na twoim koncie.

  1. Skonsoliduj cykle otrzymywania rachunków.

Wcale nie jest przyjemnie, kiedy przez cały czas ktoś oczekuje od ciebie kawałka twojej pensji. Jeśli uda ci się zaprogramować proces otrzymywania rachunków w jednym czasie, bez problemu zaplanujesz pozostałe projekty finansowe.

  1. Zrezygnuj z kilku kart kredytowych

Ogranicz się tylko do najbardziej potrzebnych kart kredytowych. Najlepszym rozwiązaniem jest sytuacja, w której ty i twój małżonek posiadacie swoje włąsne karty oraz jedną wspólną.

  1. Płać online

Załóż konto internetowe w swoim banku. Najlepszą opcją jest ustalenie stałych zleceń. Wtedy wszystkie opłaty będą dokonywane automatycznie. Jednak dla pewności wpisz daty ustalonych przelewów do kalendarza i dzień wcześniej sprawdzaj stan konta, żeby upewnić się, że na pewno dysponujesz aktualnie wystarczającymi środkami.

  1. Zachowuj dowody wpłaty

Bez znaczenia czy dostajesz je w wersji papierowej czy elektoriniczne – trzymaj je w archiwum. Najnowszym i w miarę tanim rozwiązaniem jest przechowywanie tych danych na nośniku pamięci zewnętrznej. Ściągaj na niego wszystkie dane, to najlepszy sposób na szybki dostęd do swoich finansów w każdym miejscu, w któym jesteś.

Źródło: MSN Lifestyle, 2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili