11.3 C
Warszawa
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Mniejsi pracodawcy, większe wypłaty.

W którą stornę idzie gospodarka? Jeśli wyznacznikiem mają być płące w małych firmach – to w jak najlepszą!

Nawiązując do najnowszego raportu portalu Salary.com, mediana bazowej pensji na stanowisku kierowniczym w małej firmie wzrosła w ostatnim roku. W przypadku menedżerów ds marketingu o 4,7 proc. (osiągając poziom 136 100 USD rocznie).

Badanie objęło 11 funkcji (oprócz funkcji właściciela) w ponad 1800 organizacjach zaróno praywatnych, jak i publicznych. Warunkiem było zatrudnianie od jednego do pięciuset pracowników.

Ken Kerr, dyrektor wykonawczy i finansowy w Kettley Publishing wypełnia anietę badawczą już od dwóch lat. Zauważa ożywienie w kategorii małego biznesu w Kalifornii.

-W tym regionie widzimy, że gospodarka wraca na dobrą ścieżkę. Ten prąd podnosi wszystkich, a mali bardzo dużo na tym korzystają – mówi Kerr.

Bill Dunkelberg, główny ekonomista National Federation of Independent Business, organizacji publikującej comiesięczne raporty o trendach w gospodarce jest również optymistą. Jednak widzi, że rynek pracy bardzo się skurczył.

Według wrześniowych badań NFIB, 55 proc przedsiębiorców twierdzi, że strało się zatrudnić nowych pracowników, ale aż 80 proc z nich nie znalazło wykwalifikowanych kadnydatów, lub było ich tylko kilku.

-Większość ludzi myśli, że mała firma jest jednoznaczana z niską płacą, a to nie prawda – mówi Dunkelberg. – Pracownicy chcą wysokiej pensji. Jeśli jej nie zaoferujesz, pójdą gdzie indziej – dodaje.

Źródło: Forbes.com

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili