5.2 C
Warszawa
środa, 29 marca, 2023

PCC Intermodal dostanie 85 mil zł od Polskich Inwestycji Rozwojowych

W ramach projektu przeprowadzone zostaną inwestycje rozbudowy i modernizacji terminali przeładunkowych objętych siecią regularnych połączeń intermodalnych PCC Intermodal S.A. Całkowita wartość inwestycji szacowana jest na 235 mln złotych z czego udział PIR wyniesie ok. 85mln.


 


PCC Intermodal S.A. zarządza obecnie 5 terminalami: Kutno, Brzeg Dolny, Gliwice, Dębica oraz Frankfurt (Oder). Spółka zgodnie z przyjętą strategią realizuje plan budowy regularnej sieci codziennych połączeń intermodalnych pomiędzy najważniejszymi portami naszej części Europy i kluczowymi dla wymiany handlowej regionami w głębi lądu. Kolejne planowane przez spółkę inwestycje będą miały miejsce na ścianie wschodniej w północnej i południowej części kraju oraz na Pomorzu, gdzie powstanie Intermodal Container Yard.


 


Obecnie spółka organizuje blisko 300 pociągów intermodalnych miesięcznie obsługując na bazie dziennej transporty ładunków zjednostkowanych w korytarzach zarówno krajowych jak i międzynarodowych.


 Procesy inwestycyjne które mają miejsce zarówno na infrastrukturze liniowej jak i rozbudowa nowoczesnych hubów przeładunkowych pozwoli spółce w sposób trwały i stabilny budować optymalne kosztowo łańcuchy dostaw.


  • podała Spółka w komunikacie.


 


 


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili