Nowy magazyn w Toruniu

Macquarie Goodman Group rozpoczęła na początku kwietnia budowę trzeciego już magazynu dla NYK Logistics. Obiekt o powierzchni 23,600 m² powstanie w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Łysomice k. Torunia. 

Prowadząc działania produkcyjne i magazynowe dla kluczowego klienta w Polsce NYK Logistics potrzebowało nowego magazynu w Toruniu. Odpowiadając na to zapotrzebowanie Macquarie Goodman wybuduje magazyn dostosowany do działań produkcyjnych klienta. Będzie to trzeci, obok magazynów w Genk i Mechelen, projekt zrealizowany dla NYK Logistics. Magazyn o całkowitej powierzchni 23,600 m² będzie składał się z dwóch części o powierzchniach odpowiednio 14,544 m² i 8,693 m².

  • Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować współpracę z NYK Logistics, jednym z wiodących dostawców logistycznych. Powierzenie nam realizacji kolejnego projektu jest dowodem na to, że budowane przez nas obiekty spełniają najwyższe wymagania światowych liderów – powiedział Rafał Bochenek, Managing Director Macquarie Goodman w Polsce. -Projekt ten jest dla nas ważny nie tylko ze względu na rozszerzenie naszej działalności w Polsce, ale również jest dowodem, że nasi klienci mogą otrzymać obiekty na wyjątkowo atrakcyjnych terenach specjalnych stref ekonomicznych, nie będąc jednocześnie bezpośrednim inwestorem.  – dodaje.

Nowy magazyn zostanie wybudowany przez Macquarie Goodman w Crystal Parku w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Łysomice k. Torunia. Jest to doskonała lokalizacja dla NYK Logistics ze względu na fakt, że magazyn powstanie w bardzo bliskiej odległości od siedziby klienta dla którego będzie przeznaczony. Na korzystne położenie obiektu wpływa również sąsiedztwo z budowaną autostradą A1, łączącą Gdańsk wraz z jego portami z Warszawą. Crystal Park znajduje się w odległości 9 km od Torunia, ok. 200 km od Zatoki Gdańskiej i 60 km od międzynarodowego lotniska w Bydgoszczy. Budowa pierwszej części projektu, w skład której wejdzie 14,544 m² powierzchni magazynowej oraz 400 m² powierzchni biurowej, zostanie ukończona na początku października 2007 r.

Paweł Makuch, General Manager NYK Logistics Poland, również wyraził zadowolenie z podpisania umowy
z Macquarie Goodman. – Jednym z najważniejszych czynników przemawiających za wybraniem firmy Macquarie Goodman do tego ważnego dla nas projektu był fakt, że tworzy ona najwyższej jakości nieruchomości szyte na miarę – powiedział.  

Obiekt budowany dla NYK Logistics to już druga obok magazynu w Podwarszawskim Parku Przemysłowym Grodzisk Mazowiecki dla firmy GEFCO (wybudowanego przez Eurinpro, które w maju 2006 r. zostało przejęte przez Macquarie Goodman) inwestycja Macquarie Goodman w Polsce. Ścisła współpraca polskiego i japońskiego oddziału Macquarie Goldman by jak najlepiej odpowiedzieć na wymagające i złożone zapytanie NYK Logistics oraz zapewnić bezpieczeństwo transakcji podczas całego procesu negocjacji, podkreśla doskonałą działalność operacyjną oraz najwyższą jakość w zakresie obsługi klienta.

  • Nowa inwestycja w Polsce na pewno przyczyni się do budowania silnej pozycji Grupy na polskim rynku nieruchomości logistycznych – powiedział Rob Van Nylen, Director Business Development Macquarie Goodman w Tokio. – Umowa z NYK Logistics doskonale ilustruje stosowany przez nas model biznesowy. Wybudowaliśmy już dwa magazyny dla NYK Logistics w Belgii – jeden o powierzchni 19,000 m2, drugi o powierzchni 4, 400 m2 i jesteśmy dumni, że możemy podążać za naszym klientem po całej Europie – dodał.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili