Piotr M. Sikorski w DHL

Piotr M. Sikorski – Dyrektor Zarządzający Frachtu Polski i Ukrainy, Członek Zarządu Regionu Europy Wschodniej i Centralnej

Piotr M. Sikorski jest absolwentem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki (obecnie SGH), gdzie ukończył Handel Zagraniczny oraz Międzynarodowe Stosunki Polityczne i Gospodarcze. Od ponad dwudziestu lat jego kariera zawodowa związana jest z branżą logistyczną.

Od 1985 do 1990 pracował jako Menedżer ds. Promocji i Sprzedaży w Pekaes Auto – Transport, następnie jako Menedżer ds. Sprzedaży w Scanspolu. Od 1990 do 2001 związany był z firmą Schenker Polska, gdzie pełnił funkcję CEO. W 1999 roku został członkiem Zarządu Schenker-BTL powstałego w wyniku integracji Schenker Polska i Scansped oraz członkiem Rady Nadzorczej Schenker Rail Cargo. W 2001 objął funkcję członka zarządu firmy Danzas i Dyrektora Zarządzającego Danzas Eurocargo w Polsce.

Od 2002 roku kariera zawodowa Piotra M. Sikorskiego związana była z Servisco, gdzie pełnił funkcję Wiceprezesa ds. Przesyłek Międzynarodowych, a w lutym 2003 r., po integracji z DHL, został powołany na stanowisko Wiceprezesa ds. Frachtu DHL Express (Poland). Odpowiadał także za nadzór nad krajowymi i międzynarodowymi przewozami liniowymi DHL Express w Polsce.

W 2007 roku, po reorganizacji europejskich struktur DHL, Piotr M., Sikorski objął stanowisko Dyrektora Zarządzającego Frachtu Polski i Ukrainy oraz Członka Zarządu Regionu Europy Wschodniej i Centralnej. Odpowiada za rozwój i wyniki biznesu w obu krajach oraz krajowe i międzynarodowe przewozy liniowe DHL Express w Polsce.

Największe zrealizowane projekty z zakresu logistyki i zarządzania:   
• Współodpowiedzialność za integrację Schenker Polska i Scansped
• Współodpowiedzialność za integrację Danzas Eurocargo i Servisco
• Współodpowiedzialność za integrację 3D w Polsce (Servisco i DHL)

Piotr M. Sikorski jest współzałożycielem i Prezesem Stowarzyszenia ProLogistyka, skupiającego największe firmy transportowe i spedycyjne w Polsce. W 2006 roku wspólnie z Tomaszem Zembrzyckim opublikował książkę poświęconą zagadnieniom z zakresu spedycji „Spedycja w praktyce”. Na co dzień współpracuje z Tygodnikiem Logistycznym „Polska Gazeta Transportowa”, gdzie, od 1994 r., publikuje swoje felietony w rubryce „Rozmyślania spedytora”.

Piotr M. Sikorski jest żonaty, ma córkę, która studiuje archeologię na UW. Jego pasją jest człowiek. Interesuje się także lotnictwem i fotografią.

e-logistyka.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
314ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili