21.8 C
Warszawa
czwartek, 23 maja, 2024

Meyer & Meyer i branża odzieżowa

Od początku tego roku w Warszawie funkcjonuje filia niemieckiej firmy logistycznej Meyer & Meyer, specjalizująca się w międzynarodowej logistyce artykułów odzieżowych. 

Przedsiębiorstwo jest obecne na polskim rynku od ponad 40 lat. Główny kierunek dotychczasowej działalności stanowił obrót uszlachetniający pomiędzy Niemcami a Polską. W przyszłości firma Meyer & Meyer planuje rozszerzyć swoje usługi logistyczne. Chodzi tu głównie o rozszerzenie działalności z zakresu logistyki zaopatrzenia, produkcji oraz importu z Azji, a także obrotu uszlachetniającego z Ukrainą i Europą południowo-wschodnią.

  • Jako wiodący specjalista świadczący usługi w zakresie logistyki artykułów odzieżowych analizowaliśmy rozwój polskiego rynku – mówi Frank Bühler, przewodniczący zarządu firmy Meyer & Meyer Spedytorzy Międzynarodowi Sp. z o.o. Decyzja przedsiębiorstwa o założeniu w Warszawie filii została podjęta na podstawie badań, które wykazały, że rozwój gospodarczy kraju pociągnie za sobą stały wzrost siły nabywczej. Bühler jest przekonany, że coraz większe znaczenie będzie zyskiwała logistyka związana z usługami o wartości dodanej, jak np. metkowanie i prasowanie towaru.

Według własnych danych przedsiębiorstwo jest dobrze przygotowane do rozszerzenia świadczonych na terenie Polski usług z zakresu logistyki artykułów odzieżowych. Firma Meyer & Meyer dysponuje w Europie rozbudowaną infrastrukturą. Codziennie ma do swojej dyspozycji ponad 1000 pojazdów i 2300 kontenerów. Wysoki poziom wyspecjalizowania przedsiębiorstwa znalazł swoje odzwierciedlenie między innymi we flocie posiadanych pojazdów. Wszystkie kontenery są dostosowane do przewozu materiałów tekstylnych w tym odzieży na wisząco, tak aby móc optymalnie wykorzystywać przestrzeń ładunkową i dostarczać towar w nienaruszonym stanie.

e-logistyka.pl

źródło: Meyer & Meyer

 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili