22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Janusz Koper szefem GDDKiA

Premier powołał dzisiaj Janusza Kopera na stanowisko Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Auto- strad.

Koper zastąpi na stanowisku Zbigniewa Kotlarka, który w ponie- działek podał się do dymisji.

Nowy dyrektor GDDKiA posiada wykształcenie związane z branżą transportową. W 1984 ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach, na Wydziale Transportu. Później odbył studia podyplomowe w Szkole Biznesu i Zarządzania przy Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W latach 1996-1999 był doktorantem Akademii Ekonomicznej w Katowicach.

Pracował w przedsiębiorstwach transportowych i budowlanych na stanowiskach kierowniczych, 1990 – 2000 wiceprezydent Miasta Żory odpowiedzialny m.in. za prowadzenie procesów inwestycyjnych, w tym budowy i remontów dróg.

W latach 2000 – 2002 Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Budowy i Eksploatacji Autostrad w Gliwicach; jako pełnomocnik prezydenta Rybnika realizował Projekt ISPA Funduszu Spójności m.in. w zakresie budowy dróg.

Od października 2006 r. w GDDKiA, Zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Ukończył m.in. kurs dla kandydatów na Członków Rad Nadzorczych w spółkach skarbu państwa, zarządzania środkami SHARE, ISPA, SAPARD. 

Posiadał akredytację w Krajowym Systemie Przygotowań do Funduszy Strukturalnych, członek rad nadzorczych, aktualnie Rady Nadzorczej Banku Gospodarstwa Krajowego.

Inwestycje, którymi kierował i nadzorował otrzymały liczne nagrody m.in. „Budowa Roku”.

źródło: GDDKiA

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili