GEFCO organizuje przejazd pociągu blokowego z Wuhan do Francji

GEFCO, lider logistyki dla branży motoryzacyjnej, przetransportowało 500 ton ważnych części motoryzacyjnych z Wuhan w Chinach do Francji. Transport został zrealizowany przy użyciu jednego z pierwszych pociągów blokowych, które wyruszyły z Wuhan od chwili wybuchu światowego kryzysu COVID-19 i wstrzymania wielu operacji logistycznych.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na transport kolejowy z Chin i fakt, że większość połączeń kończy bieg w Niemczech, GEFCO podjęło bliską współpracę z operatorami kolejowymi i właścicielami terminali w celu koordynacji transportu i domówienia szczegółów przejazdu dedykowanego pociągu blokowego bezpośrednio do Francji.

GEFCO opracowało rozwiązanie typu door-to-door, obejmujące wszystkie niezbędne ustalenia przed i po wykonaniu transportu drogowego i kolejowego, załadunek kontenerów u dostawców w Szanghaju i Chengdu, procedury celne oraz usługi magazynowe we Francji.

41 kontenerów dotarło do terminala Lille Dourges w Dourges na północy Francji w ciągu 19 dni od zgromadzenia towarów, pokonując trasę 10 000 km przez siedem krajów: Chiny, Kazachstan, Rosję, Białoruś, Polskę, Niemcy i Francję. GEFCO zadbało o procedury bezdotykowe na terminalach w ramach przestrzegania ścisłych zasad bezpieczeństwa wobec zagrożenia COVID-19. Transport części motoryzacyjnych koleją przez trzy tygodnie w szczelnym zamknięciu, pozwolił uniknąć ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa.

Transport kolejowy jest ważną usługą w portfolio GEFCO. W porównaniu z transportem lotniczym jest tańszy i umożliwia znaczne ograniczenie emisji CO2. Opisywany pociąg blokowy z Chin do Europy umożliwił redukcję emisji CO2 o 4500 ton w porównaniu do usługi lotniczej.

„Organizacja przejazdu pierwszego pociągu blokowego z Wuhan do Francji była ważnym wydarzeniem dla GEFCO w obliczu wyzwań związanych z kryzysem COVID-19. W tym trudnym czasie nasze rozwiązanie kolejowe pokazało swoją wartość jako zrównoważona, efektywna kosztowo, atrakcyjna czasowo i niezawodna propozycja” – podkreśla Alice Defranoux, Global Rail Manager z GEFCO.

„Cieszymy się, że ograniczenia zostają znoszone, a kraje dążą do ożywienia gospodarczego. Jestem bardzo dumna z bycia częścią zespołu GEFCO, w którym wszyscy w ramach współpracy z klientami dają się siebie wszystko i są w pełni zaangażowani w realizację postawionych celów” – dodaje.

Gdy producenci samochodów wstrzymali produkcję w Europie, GEFCO przygotowało możliwość przechowywania towarów w lokalnych magazynach, aby zapewnić klientom szybki dostęp do części, gdy tylko produkcja zostanie wznowiona. W ramach wsparcia dla wznowienia produkcji, GEFCO dostarczyło ponad dwa miliony masek transportem lotniczym i kolejowym, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo pracowników klientów po ponownym uruchomieniu zakładów.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili