5.3 C
Warszawa
czwartek, 30 marca, 2023

Firma Mister Spex, jeden z największych internetowych sklepów optycznych, zarządza magazynem poprzez PSIwms

PSIwms kontroluje nowe centrum logistyczne w Berlinie-Siemensstadt w zakresie intralogistyki i zaopatrzenia produkcji.


 


Firma Mister Spex GmbH, z siedzibą w Berlinie, poprzez sklep internetowy oferuje największy w całej Europie asortyment dostępnych markowych okularów korekcyjnych, przeciwsłonecznych oraz soczewek kontaktowych. Znaczna część towarów magazynowana jest w głównym magazynie logistycznym o powierzchni 6 500 m2. Stamtąd codziennie wysyłane jest do 10.000 przesyłek, do ponad 2 milionów klientów obsługiwanych w całej Europie.


 


System zarządzania magazynem PSIwms jest zintegrowany z systemem Navision ERP, kontroluje wszystkie procesy od przyjęcia do wydania towarów, administruje miejscami przechowywania, inwentaryzacją, zaopatrzeniem produkcji. PSIwms wspiera zarządzanie zamówieniami wykorzystując dwa różne systemy kompletacji zamówień.


                         


Obsługa zamówień odbywa się poprzez  jednoczesną kompletację do 50 zamówień dla wielu klientów (Multi-order picking), co znacznie zmniejsza czas i odległości obsługi procesu. Ponadto w celu osiągnięcia pożądanej wydajności wykorzystuje się zoptymalizowane procesy skanowania dla różnych produktów. Kilka tysięcy par okularów jest przygotowanych do wysyłki każdego dnia dzięki wsparciu systemu PSIwms w różnych procesach – zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych dostawców usług.


Nowoczesna technologia, unikalne funkcje takie jak np. intuicyjny edytor graficzny PSI Click Design, duża wydajność i elastyczność systemu PSIwms oraz jego możliwości rozwojowe zapewniają długoterminowe bezpieczeństwo inwestycji. W wyniku wdrożenia PSIwms, firma MisterSpex usprawniła obsługę, skróciła czas realizacji zamówień, przyspieszając czas wysyłki towaru.   


Mister Spex GmbH jest wiodącym na rynku europejskim sklepem internetowym oferującym artykuły optyczne. Poprzez swój sklep, berlińska firma oferuje szeroki zakres okularów korekcyjnych i słonecznych dostępnych w całej Europie oraz soczewki kontaktowe w atrakcyjnych cenach. W Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Holandii, firma współpracuje z ponad 550 optykami lokalnymi. Mister Spex zatrudnia ponad 400 osób. W lutym 2016 roku Mister Spex otworzył własny sklep w Berlinie i zdobył nagrodę Red Dot Award w tym samym roku za innowacyjną koncepcję sklepu. W 2017 r. w Berlinie-Steglitz, Oberhausen, Bremen i Bochum otwarto dodatkowe sklepy, które zdobyły nagrodę iF Design Award.   

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
312ObserwującyObserwuj
spot_img

Prowadzisz firmę transportową? Zobacz, jakie możliwości dają Ci nowe technologie!

Funkcjonowanie firmy z branży logistycznej to złożony i wieloetapowy proces. Nowoczesne systemy pozwalają na pełną kontrolę nad różnymi zagadnieniami, w tym czasem pracy kierowców,...

Z ostantiej chwili