EPO wdrożone w 192 sądach w całej Polsce

0 61

Liczba korespondencji wysłana za pomocą systemu EPO przekroczyła 1 mln sztuk.

„Dotychczas dane z papierowego potwierdzenia odbioru były ręcznie wprowadzane do systemów informatycznych. Teraz – dzięki wdrożeniu EPO – informacja o potwierdzeniu odebrania przesyłki przez adresata wędruje w czasie rzeczywistym prosto na biurko zainteresowanego sprawą sędziego” – powiedział Witold Szczurek, prezes zarządu PGP S.A.

Dodał, że projekt wprowadzenia EPO to olbrzymia inwestycja i operacja logistyczna. ”Sądy w Polsce często korzystają z różnego oprogramowania, więc musimy zintegrować te systemy informatyczne oraz przeszkolić tysiące pracowników w sprawnej i bezawaryjnej obsłudze rozwiązań EPO. Warto zauważyć, że EPO jest projektem w pełni funkcjonalnym, a liczba korespondencji obsłużonej za jego pomocą właśnie przekroczyła 1 mln sztuk” –podkreśla prezes zarządu PGP S.A.

EPO to nowoczesne rozwiązanie, które usprawnia działalność nie tylko sądów, ale także innych instytucji oczekujących szybkiego obrotu korespondencją wymagającą potwierdzenia odbioru. Na początku 2015 roku do grona użytkowników EPO dołączyła firma  P4, właściciel marki PLAY, jednego z liderów polskiego rynku telefonii komórkowej.

Elektroniczne Potwierdzenie Odbioru zostało laureatem konkursu Innowacja Roku 2014. Projekt EPO został wysoko oceniony przez kapitułę konkursu, jako innowacja, która ma bardzo istotny wpływ na funkcjonowanie prawie wszystkich sektorów gospodarki. Program Innowacje Roku realizowany jest pod patronatem Wydziału Nauk Technicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Fundacji Centrum Innowacji FIRE.

 

Reklama

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej