9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

PEKAES zarabia i wciąż poprawia rentowność

Pierwszy kwartał 2015 roku był kolejnym z rzędu, w którym PEKAES osiągnął bardzo dobre wyniki finansowe. Wynik netto wyniósł 5,48 mln zł i był wyższy o 30 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Zysk brutto i zysk na działalności operacyjnej wyniosły odpowiednio 14,08 mln zł i 4,25 mln zł. Przychody ze sprzedaży osiągnęły wartość 171 mln zł, w czym największy udział miał segment spedycji i logistyki – 140,5 mln zł. Podmiot dominujący w Grupie – PEKAES, wypracował 155,2 mln zł przychodów ze sprzedaży.


W pierwszym kwartale tego roku PEKAES poprawił wszystkie kluczowe parametry rentowności. Wynik EBITDA na działalności kontynuowanej wzrósł rok do roku o 7 proc., do wartości 9,21 mln zł. Mocny wzrost – o 0,6 pp. do poziomu 5,4 proc. – zanotował wskaźnik rentowności EBITDA. Równie dobre wyniki uzyskały wskaźniki rentowności netto oraz rentowności sprzedaży, które poprawiły się rok do roku odpowiednio o 0,9 pp. i 0,3 pp., do poziomów 3,2 proc. i 8,2 proc.


W bieżącym roku PEKAES zamierza utrzymać dotychczasową, wysoką rentowność całej Grupy poprzez dalsze podnoszenie efektywności oraz konkurencyjności swoich usług.


Grupa PEKAES na koniec marca tego roku posiadała prawie 70 mln zł środków pieniężnych. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili