8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Dajar rozszerza współpracę z CHEP

Od początku współpracy obu podmiotów wolumen zamawianych palet w Polsce wzrósł blisko dwukrotnie. A dzięki prężnemu rozwojowi firmy na rynkach Południowej i Wschodniej Europy kooperacja będzie obejmować także obszar Węgier i Rumunii. W celu zwiększenia efektywności kosztowej Dajar zamierza sprawdzić możliwość konwersji na palety CHEP także u swoich dostawców m.in. z Turcji.


 


Produkty Dajaru dystrybuowane są głównie pełnopaletowo do sieci handlu nowoczesnego. W ofercie firmy znajdują się m.in. międzynarodowe marki: Ambition, Disney, Patio, Pyrex, Arcusine. Duża część oferty jest całoroczna, jednak firma ma także rozbudowany segment sezonowy m.in.: meble ogrodowe. Przedsiębiorstwo zatrudnia 870 osób w 9 lokalizacjach w Polsce. Pewne grupy produktów transportowane są m.in. z Francji, Rosji, Chin oraz Turcji. Sercem dystrybucji firmy jest Toruń, w którym znajduje się centralny magazyn wysokiego składowania. To do niego wysyłane są zarówno produkty z zakładów produkcyjnych, jak i większość importowanych towarów.


 


Taki sposób funkcjonowania narzuca szereg wyzwań logistycznych, których rozwiązanie powierzono CHEP POLSKA. W okresie poprzedzającym współpracę z CHEP, firma miała problem z akceptacją palet i wysokimi odpisami u swoich odbiorców. Kwestia kontrolowania jakości palet była bardzo uciążliwa, a prowadzenie administracji paletowej oraz konieczność odbierania ich od kontrahentów generowały wiele nadprogramowych operacji, stanowiących dla firmy dodatkowy koszt.


     Szukaliśmy rozwiązania, które da nam oszczędności operacyjne i finansowe. Zależało nam na znalezieniu alternatywy do stosownego wcześniej nośnika, który w dystrybucji nie był w 100% efektywny. Naszym partnerem w zakresie obsługi palet musiała być firma, która ma szeroką sieć dystrybucji oraz jest w stanie dostarczyć akceptowalne przez odbiorców nośniki do wszystkich naszych lokalizacji w Polsce Po porównaniu kosztów oprócz wygody rozwiązanie jest także efektywne kosztowo. Eliminacja kwestii paletowej z rozmów z naszymi odbiorcami i transporterami wpłynęła także na poprawę relacji


– podsumowuje Adam Kubicki, Logistics Manager Dajar Sp.z o.o.


 


W ostatnich latach firma opiera swoją strategię na rozwoju działalności na rynkach Europy Środkowej. Nowe spółki Dajar powstały m.in. w Rumunii, Słowacji oraz na Węgrzech, co pozwala na jeszcze większą efektywność obsługi w regionie.  We współpracy z partnerami biznesowymi spółka stara się budować mocne, strategiczne relacje, których celem jest zwiększenie efektywności operacyjnej i kosztowej przy poszanowaniu zasad terminowości. 


 


Współpraca z CHEP przełożyła się przede wszystkim na uproszczenie procesów logistycznych. Dzięki wykorzystywaniu niebieskiej palety, Dajar może skupić się na kluczowych dla firmy procesach produkcyjnych i logistycznych. Gospodarka paletowa nie wymaga teraz od działu logistyki dużego zaangażowania i wysokich nakładów pracy. Poprawiły się także relacje z partnerami biznesowymi, a obsługa przez jednego partnera paletowego wyraźnie zoptymalizowała koszty.


 


Źródło: Chep

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili