16.8 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Cezary Grabarczyk

Nowy Minister Infrastruktury jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji. 

Urodzony 26 kwietnia 1960 roku w Łodzi.

Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji. Odbył aplikację adwokacką w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi. W latach 1988-1996 był asystentem w katedrze prawa konstytucyjnego na Uniwersytecie Łódzkim.

Pracował m.in. jako adwokat, w latach 1999-2001 był pierwszym wicewojewodą łódzkim, a wcześniej zastępcą prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Pracował też w łódzkim oddziale ZUS, Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej Łódź-Bałuty oraz w Urzędzie Miasta Łodzi.

Działał jako harcerz, w latach 1967-1983 był członkiem Związku Harcerstwa Polskiego, był m.in. zastępcą komendanta hufca ds. programowych.

W 1980 roku był współzałożycielem Niezależnego Zrzeszenia Studentów na Wydziale Prawa Uniwersytetu Łódzkiego.

Był posłem IV i V kadencji Sejmu. Obecnie jest posłem na Sejm VI kadencji.

W Sejmie V kadencji był członkiem Komisji Obrony Narodowej oraz przewodniczącym Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Był też członkiem sejmowych komisji nadzwyczajnych, a w komisji nadzwyczajnej ds. zmian w kodyfikacjach pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego.

Żonaty, dwoje dzieci.

źródło: Ministerstwo Transportu

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili