23.6 C
Warszawa
sobota, 18 maja, 2024

Amerykańskie porty grają w zielone

– Chociaż do listy miejsc zaawansowanych ekologicznie amerykańskie porty z pewnością nie należą, w Los Angeles i Long Beach rozpoczęto działania zmierząjące do poprawienia tej sytuacji – podaje Newsweek.

Władze tamtejszych portów uruchomiły program, który ma przekonać kapitanów do pozbycia się z baków swoich statków brudnego paliwa i zastosowania relatywnie czystszego morskiego diesla. To nie wszystkie działania. Porty planują zmniejszyć zanieczyszczenie atmosfery związane z prowadzoną działalności o połowę i to jeszcze przed 2012 rokiem.

czytaj dalej>>

""W jaki sposób w ciągu niecałych czterech lat tak zaawansowane cele mogą zostać osiągnięte? Stosowanie czystych paliw to tylko pierwszy krok. Kolejnym ma być zastąpienie starych ciężarówek portowych pojazdami elektrycznymi. To nie wszystko. Nowością ma zastać wprowadzenie do użytku pierwszej na świecie hybrydowej łodzi, zwanej "Priusem Mórz".

źródło: Newsweek.com

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili