Volvo Trucks dostarcza autonomiczne rozwiązanie transportowe firmie Brønnøy Kalk AS.

0 58

Firma Volvo Trucks podpisała właśnie przełomowe porozumienie z przedsiębiorstwem Brønnøy Kalk AS w Norwegii. Dostarczy mu pierwsze komercyjne autonomiczne rozwiązanie do transportu wapienia z kopalni odkrywkowej do pobliskiego portu.

Firma Volvo Trucks podpisała przełomowe porozumienie z przedsiębiorstwem Brønnøy Kalk AS, któremu dostarczy pierwsze komercyjne autonomiczne rozwiązanie transportowe.

Rozwiązanie dla Brønnøy Kalk AS zakłada sześć autonomicznych samochodów ciężarowych Volvo FH, które będą transportować wapień na pięciokilometrowym odcinku przez tunele między kopalnią a kruszarką. Dotychczasowe testy rozwiązania przebiegły pomyślnie i będą kontynuowane w 2018 r. Uzyskanie pełnej zdolności operacyjnej jest przewidywane do końca 2019 r.

Zawarta umowa jest następstwem wcześniejszych pomyślnie zrealizowanych projektów automatyzacji obejmujących kopalnie, zbiór trzciny cukrowej i wywóz odpadów, jednak po raz pierwszy firma Volvo Trucks dostarczyła rozwiązanie komercyjne. Zamiast kupować autonomiczne samochody ciężarowe, firma Brønnøy Kalk kupuje konkretne rozwiązanie do transportu wapienia pomiędzy dwoma węzłami. 

„To dla nas ważny krok” — mówi Raymond Langfjord, dyrektor zarządzający kopalni. „W branży panuje ostra konkurencja. Stale szukamy możliwości długoterminowego zwiększenia wydajności i produktywności, i mamy jasną wizję wykorzystania nowych możliwości technologicznych i rozwiązań cyfrowych. Szukaliśmy niezawodnego i innowacyjnego partnera, który podziela nasze zaangażowanie na rzecz zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa.

Zastosowanie rozwiązań autonomicznych znakomicie zwiększy naszą konkurencyjność na wymagającym rynku światowym”.

”Jesteśmy dumni, że możemy przedstawić rozwiązanie autonomiczne, które spełni oczekiwania klientów w zakresie bezpieczeństwa, niezawodności i rentowności” — mówi Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks. Potrzeby transportu globalnego szybko się zmieniają, a branża domaga się nowych, zaawansowanych rozwiązań, pozwalających przedsiębiorstwom utrzymać czołową pozycję. Naszym celem jest osiągnięcie pozycji lidera w rozwoju produktów i usług, aby zaspokoić te potrzeby” — kontynuuje Claes Nilsson.

 „Dojście do punktu, w którym wprowadzamy rozwiązania autonomiczne, jest fascynujące” — mówi Sasko Cuklev, dyrektor ds. rozwiązań autonomicznych w Volvo Trucks. ”Pracując w zamkniętym obszarze, na ustalonej trasie, możemy dowiedzieć się jak najlepiej wykorzystać rozwiązanie i dostosować je do szczególnych potrzeb klienta. Najważniejsza jest współpraca przy tworzeniu nowych rozwiązań zapewniających większą elastyczność i efektywność, a także wzrost produktywności”.

Przedmiotem umowy jest dostawa kompletnego rozwiązania transportowego, przy czym klient płaci w zależności od tonażu.

 

Fakty: Pierwsze autonomiczne rozwiązanie komercyjne Volvo Trucks

  • Umowa dotyczy autonomicznego rozwiązania do transportu wapienia między węzłami w kopalni Brønnøy Kalk w Velfjord w Norwegii.
  • Partnerami są Brønnøy Kalk AS i Volvo Trucks.
  • Autonomiczne samochody ciężarowe Volvo FH są zarządzane przez operatora ładowarki kołowej.
  • Trasa obejmuje zarówno jazdę w tunelach, jak i na zewnątrz.

 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej