17.1 C
Warszawa
czwartek, 11 sierpnia, 2022

Po raz pierwszy w Niemczech: Samochód stał się mobilnym punktem dostaw paczek

Trzech partnerów projektu opracowało i przetestowało w ostatnich miesiącach swoje unikalne rozwiązanie dostawy do bagażnika samochodu, w kontekście zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa, zarówno dla towarów i samochodów. Dla klienta usługa ma być prosta, przejrzysta i łatwa w obsłudze na wszystkich etapach procesu – od złożenia zamówienia w serwisie Amazon.de, poprzez transport przesyłki przez DHL, aż do dostawy do bagażnika samochodu marki Audi.


DHL Parcel, Amazon oraz Audi planują przeprowadzić swój pilotażowy projekt w okresie kilku miesięcy w Monachium. W ramach projektu wybrani klienci będą mieli możliwość przetestowania nowego rozwiązania dostawy.


Przy wykorzystaniu specjalnie opracowanej aplikacji na smartfony, dostarczyciel DHL otrzyma dane o dokładnej lokalizacji samochodu, a także dostęp do bagażnika pojazdu. Po umieszczeniu przez dostarczyciela przesyłki w bagażniku i zamknięciu go, samochód zamknie się automatycznie. DHL otrzyma informacje poprzez aplikację, a właściciel pojazdu zostanie poinformowany e-mailem o pomyślnym dostarczeniu paczki. 


Wykorzystanie samochodu jako mobilnego adresu dostaw jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób dojeżdżających do pracy z przedmieść. Jeśli samochód został zaparkowany na parkingu firmowym lub typu Park & Ride, doręczyciel może użyć aplikacji w celu zlokalizowania samochodu i bezpiecznego umieszczenia paczki w jego bagażniku. Obok Paczkomatów, skrzynek na paczki oraz rozwiązań w zakresie preferowanej lokalizacji, najnowsza usługa DHL Parcel jest kolejnym dodatkiem do bogatej oferty DHL w zakresie opcji dostawy opracowanych tak, aby spełniały potrzeby coraz bardziej mobilnych klientów.   

Powiązane Artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
274ObserwującyObserwuj
spot_img

Z ostantiej chwili