Po raz pierwszy w Niemczech: Samochód stał się mobilnym punktem dostaw paczek

0 41

Trzech partnerów projektu opracowało i przetestowało w ostatnich miesiącach swoje unikalne rozwiązanie dostawy do bagażnika samochodu, w kontekście zapewnienia wysokich standardów bezpieczeństwa, zarówno dla towarów i samochodów. Dla klienta usługa ma być prosta, przejrzysta i łatwa w obsłudze na wszystkich etapach procesu – od złożenia zamówienia w serwisie Amazon.de, poprzez transport przesyłki przez DHL, aż do dostawy do bagażnika samochodu marki Audi.


DHL Parcel, Amazon oraz Audi planują przeprowadzić swój pilotażowy projekt w okresie kilku miesięcy w Monachium. W ramach projektu wybrani klienci będą mieli możliwość przetestowania nowego rozwiązania dostawy.


Przy wykorzystaniu specjalnie opracowanej aplikacji na smartfony, dostarczyciel DHL otrzyma dane o dokładnej lokalizacji samochodu, a także dostęp do bagażnika pojazdu. Po umieszczeniu przez dostarczyciela przesyłki w bagażniku i zamknięciu go, samochód zamknie się automatycznie. DHL otrzyma informacje poprzez aplikację, a właściciel pojazdu zostanie poinformowany e-mailem o pomyślnym dostarczeniu paczki. 


Wykorzystanie samochodu jako mobilnego adresu dostaw jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem dla osób dojeżdżających do pracy z przedmieść. Jeśli samochód został zaparkowany na parkingu firmowym lub typu Park & Ride, doręczyciel może użyć aplikacji w celu zlokalizowania samochodu i bezpiecznego umieszczenia paczki w jego bagażniku. Obok Paczkomatów, skrzynek na paczki oraz rozwiązań w zakresie preferowanej lokalizacji, najnowsza usługa DHL Parcel jest kolejnym dodatkiem do bogatej oferty DHL w zakresie opcji dostawy opracowanych tak, aby spełniały potrzeby coraz bardziej mobilnych klientów.   

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej