Grupa ID Logistics podsumowuje pierwszą połowę 2019 – dynamika wzrostu utrzymana

0 81

ID Logistics, jeden z europejskich liderów dedykowanej logistyki kontraktowej, w pierwszej połowie 2019 roku osiągnął przychody w wysokości 744,5 mln euro, co stanowi wzrost o 9,4 proc. i 10,9 proc. w ujęciu like-for-like.

Eric Hémar, prezes i dyrektor generalny ID Logistics, komentuje: „Wyniki osiągnięte w II kwartale 2019 roku były równie dobre jak w obiecującym początku roku, głównie dzięki przyspieszeniu rozwoju biznesu na rynkach międzynarodowych i sprzyjającym trendom we Francji. Dzięki zaangażowaniu naszych zespołów i fachowej wiedzy, po raz kolejny pokazaliśmy zdolność do wzrostu na rynkach, na których działamy, kwartał po kwartale”.

BARDZO DOBRE WYNIKI W II KWARTALE 2019

W II kwartale br. ID Logistics kontynuował rozwój organiczny, zwiększając przychody o 9,4 proc. (10,4 proc. w ujęciu like-for-like) do 386,4 mln EUR. Do osiągnięcia tak dobrych wyników przyczyniła się działalność Grupy we wszystkich krajach, gdzie jest obecna, przy czym tendencje wzrostowe na rynkach międzynarodowych były jeszcze silniejsze niż we Francji.

We Francji, rynku macierzystym, ID Logistics odnotował wzrost przychodów o 3,1 proc. do poziomu 181,3 mln EUR. Na osiągnięcie tego wyniku największy wpływ miały nowe kontrakty, których realizację rozpoczęto w 2018 i na początku 2019 roku.

W II kwartale przychody z działalności Grupy ID Logistics na rynkach międzynarodowych wzrosły o 15,5 proc. (17,7 proc. w ujęciu like-for-like) i wyniosły 205,1 mln EUR. Realizacja nowych kontraktów, rozpoczętych w 2018 i 2019 roku, oraz ogólnie pozytywne efekty cenowe i wolumenowe zrównoważyły znaczący wpływ wahań walutowych. Do osiągnięcia dobrych wyników w największym stopniu przyczyniła się działalność ID Logistics w Hiszpanii, Niemczech, Holandii i Rosji.

W I półroczu 2019 r. przychody ID Logistics wyniosły 744 mln EUR i wzrosły o 9,4 proc. (10,9 proc. przy stałych kursach wymiany walut). W tym okresie operator uruchomił 4 nowe magazyny we Francji oraz 5 na rynkach międzynarodowych. 

NOWE KONTRAKTY

W II kwartale br. Grupa ID Logistics z powodzeniem rozwijała swoją działalność biznesową i brała udział w konkurencyjnych przetargach. W tym czasie firma wygrała lub rozpoczęła realizację wielu nowych kontraktów. Wśród przykładów wymienić można:

  • We Francji Roquette, światowy lider w produkcji składników pochodzenia roślinnego dla rynku żywności i health&nutrition, zdecydował się powierzyć ID Logistics zarządzanie magazynem o powierzchni 90 tys. mkw. w Santes (departament Nord). Nowa organizacja będzie połączona z wprowadzeniem dostaw barkami z zakładu produkcyjnego.
  • Dystrybucja Chauffage Sanitaire (DSC), spółka zależna Saint Gobain, ponownie zaufała ID Logistics, przekazując operatorowi zarządzanie już czwartym, regionalnym centrum dystrybucji we Francji. Po uruchomieniu operacji w magazynach w Brie (Seine-et-Marne), Satolas (Isère) i Derval (Ille-et-Vilaine) ID Logistics od 1 stycznia 2019 roku zarządza nowym obiektem w Plaisance-du-Touch koło Tuluzy, tym samym wspierając rozwój biznesu swojego klienta w regionie Grand Ouest w południowo-zachodniej Francji. Operacje odbywają się w magazynie o powierzchni 24 tys. mkw, gdzie pracuje ok. 100 osób.
  • W Brazylii Grupa ID Logistics rozpoczęła współpracę z Arcor, jednym z największych producentów czekolady, ciastek i słodyczy w Ameryce Południowej. Nowe centrum dystrybucji o powierzchni 12 tys. mkw. znajduje się w Extrema w stanie Minas Gerais. W magazynie wyodrębnione zostały miejsca do składowania i chłodnia w kontrolowanej temperaturze. Operacje zostały uruchomione w rekordowo krótkim czasie, jeszcze przed otwarciem zaplanowanym na lipiec.
  • W Argentynie ID Logistics rozszerzył zakres współpracy z Dia, wiodącą siecią dyskontową w Ameryce Południowej i Hiszpanii. Teraz ID Logistics zapewnia obsługę magazynową także produktów nieżywnościowych, co oznacza wzrost przepływów o 860 tys. opakowań miesięcznie i 1600 nowych SKU (stock keeping unit – unikalny numer przypisany do konkretnego produktu). Artykuły dystrybuowane są do 1000 sklepów.

ID LOGISTICS W POLSCE

W pierwszym półroczu 2019 roku również w Polsce ID Logistics utrzymał dynamiczne tempo rozwoju. Operator wzmocnił swoją pozycję na rynku dedykowanej logistyki kontraktowej i rozszerzył działalność – teraz do grona klientów ID Logistics dołączyła firma z branży kosmetycznej. W zarządzanych przez operatora centrach dystrybucyjnych wdrożone zostały projekty zapewniające wzrost efektywności operacyjnej.

„W naszych magazynach wprowadziliśmy autorski, zintegrowany system monitoringu procesów magazynowych, tym samym zwiększając produktywność oraz efektywność kontroli procesów operacyjnych” wyjaśnia Sylwia Dunn, business development director, ID Logistics Polska. „Teraz rozpoczynamy przygotowania do realizacji wygranego właśnie kontraktu z firmą z branży kosmetycznej. Rozpoczęcie obsługi operacyjnej tego klienta zaplanowane zostało na kwiecień 2020 roku. Po wielu miesiącach żmudnej pracy jesteśmy dumni, że rozpoczynamy współpracę z nowym dla nas sektorem. Dzięki temu będziemy mogli pokazać nasz potencjał i kompetencje w zakresie obsługi rynku kosmetycznego” zapewnia Sylwia Dunn.

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej