8.5 C
Warszawa
niedziela, 25 lutego, 2024

Niemcy – stąd Polacy sprowadzili niemal 50% samochodów w 2018

W 2018 roku Polacy najczęściej sprowadzali samochody marki Volkswagen. Najwięcej aut sprowadzono z Niemiec, które są najtańszym kierunkiem transportowym. Przewóz samochodu z tego kraju kosztował średnio 1225 zł. Szczegółowe dane o sprowadzaniu samochodów z zagranicy prezentuje nowy raport Clicktrans.pl – największej platformy internetowej pośredniczącej w transporcie samochodów dla osób prywatnych oraz firm.

Na podstawie tysięcy zleceń transportu samochodów, które zostały przeanalizowane w serwisie Clicktrans wynika, że w 2018 roku wzrosła liczba sprowadzanych samochodów w  porównaniu z poprzednim rokiem

Skąd Polacy sprowadzają samochody?

W 2018 roku najwięcej samochodów trafiło do Polski z Niemiec. Niemal połowa samochodów (47%) była transportowana z obszaru naszego zachodniego sąsiada.

– „Sprowadzanie samochodów z Niemiec to stały trend zauważalny od lat. Już w 2015 roku ponad 40% sprowadzanych aut pochodziło z Niemiec. Przewaga Niemiec stale rośnie, w 2018 roku żaden z innych krajów nie przekroczył 10%” – tłumaczy Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu?

W 2018 roku Polacy najmniej płacili za sprowadzenie samochodu z Niemiec (1255 zł), najwięcej – z Hiszpanii (3349 zł). W porównaniu z rokiem 2017, droższe było sprowadzanie samochodów m.in. z Francji (207 zł drożej niż w roku poprzednim), tanieje natomiast transport aut z krajów skandynawskich – Szwecji i Danii.

Jakie marki wybierają Polacy?

Volkswagen od lat jest faworytem polskich kierowców. Co dziesiąte auto sprowadzone do kraju miało na masce znak Volkswagena (10,5%). Jednak Volkswagen, po latach dominacji, musi mierzyć się z coraz mocniejszym rywalem. W 2018 roku Audi uzyskało wynik niezwykle zbliżony do Volkswagena – 10,2%. Ostatnie miejsce na podium zajął Opel (8,4%).

„Raport Samochody 2018” to trzecia edycja raportu na temat sprowadzania samochodów do Polski. Raport został opracowany na podstawie niemal 170 tys. zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu samochodów w latach 2011-2018. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili