“Weź się na warsztat” – pod takim hasłem rusza kolejna edycja Truckers Lab.

0 100

Mobilne badania Truckers Lab tradycyjnie zostaną zainaugurowane podczas największej imprezy dla kierowców ciężarówek w Polsce – Master Truck, która odbędzie się 19-21 lipca 2019 roku na terenie lotniska w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Akcja, której Partnerem Strategicznym jest Mercedes-Benz Trucks Polska, będzie przeprowadzona w 7 lokalizacjach w całej Polsce.

 

Badania są odpowiedzią na alarmujące wyniki “Raportu o stanie odżywienia i sposobu odżywiania przez kierowców zawodowych”, który przygotowany został przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Z raportu wynika, że stan zdrowia kierowców zawodowych z roku na rok znacząco się pogarsza. Analiza danych wykazała, że aż 8 na 10 kierowców cierpi na nadwagę i otyłość, a u ponad 60% stwierdzono podwyższone stężenie cholesterolu we krwi.

 

Fundacja Truckers Life oraz eksperci Grupy Wróbel, jednego z największych, polskich dealerów marki Mercedes-Benz podczas wydarzenia Master Truck przygotowują dla Was Specjalną Strefę Kierowcy, a  w niej: coś dla ciała i duszy, czyli możliwość wykonania na miejscu badań ogólnokondycyjnych w mobilnym laboratorium Truckers Lab. Kampania Truckers Lab zachęca kierowców do “wzięcia swojego organizmu na warsztat”. Podczas wydarzenia będzie można wykonać pomiar cholesterolu, glukozy, ciśnienia krwi, dokonać analizy składu ciała oraz zasięgnąć konsultacji u dietetyka. W strefie znajdziecie także punkt barberski, gdzie będzie można wystylizować swoją brodę i wąsy.

 

Dodatkowo, jak co roku, w programie Master Truck znajdziemy szereg atrakcji przygotowanych przez Grupę Wróbel m.in.: prezentacja nowego modelu Actrosa oraz  Nowej Klasy V i Klasy X. Odbędą się także liczne, ciekawe konkursy. Dla najmniejszych będą czekały animacje oraz gra planszowa w rozmiarze XXL.

 

Podczas wydarzenia zorganizujemy także zbiórkę, z której środki przeznaczone zostaną na długą i bardzo kosztowną rehabilitację kierowcy zawodowego, który doznał udaru mózgu w trasie.

 

“Wyniki badań raportu przygotowanego przez Fundację Truckers Life oraz Koło Naukowe Dietetyków z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu są zatrważające i nie pozostawiają złudzeń, co do stanu zdrowia polskich kierowców samochodów ciężarowych. Dlatego również w tym roku jako Mercedes-Benz Trucks Polska zdecydowaliśmy się zostać Partnerem Strategicznym akcji Truckers Lab, gdzie będziemy badać, doradzać oraz edukować kierowców na temat zdrowego trybu życia w trasie. Liczymy, że te działania przyczynią się do poprawy kondycji kierowców” – powiedział Igor Kaczorkiewicz Head of Product & Marketing, PR Mercedes Benz Trucks Polska. 

 

„W ubiegłym roku akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców, w związku z tym kontynuujemy kampanię również tego lata. Stwarzamy możliwość przebadania się, zwłaszcza, że zdajemy sobie sprawę z faktu jak trudno wygospodarować czas na regularne wizyty w przychodniach przy trybie pracy kierowcy zawodowego” – mówi Martyna Gorynia z Fundacji Truckers Life.

 

Poniżej przedstawiamy szczegółowe daty i miejsca kolejnych badań:

24.07 – 25.07 Port Radomsko, ul. Portowa 8-12, 97-561 Radomsko; DK1, godz. 13.00 – 19.00

30.07 – Nevada Center, Poźrzadło 37, 66-220 Łagów; DK 92, godz. 13.00 – 19.00

31.07 – Stacja Shell Torzym, ul. Sulęcińska 14, 66-235 Torzym,godz. 13.00 – 19.00

1.08-2.08 – Port 2000, ul.Mostki, 66-218 Lubrza; DK92, godz. 13.00 – 19.00

07.08 – 08.08 – Port Świecko, Świecko 39, 69-100 Świecko;DK 29, godz. 13.00 – 19.00

19.08 – 20.08 – Stacja BP Kąty Wrocławskie, ks. Jerzego Popiełuszki 42, 55-080 Kąty Wrocławskie; A4, godz. 13.00 – 19.00

 

Więcej szczegółów  znajdziecie na stronie www.truckerslife.eu

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej