17.9 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Testy samochodów elektrycznych trwają

smart fortwo electric drive to innowacyjny osobowy pojazd elektryczny wyróżniający się atrakcyjnymi parametrami użytkowymi. 

Z punktu widzenia firmy kurierskiej najważniejsze cechy samochodu to:
prędkość maksymalna:  120 km/h
zasięg po jednym ładowaniu akumulatorów: 140 km
bardzo krótki czas ładowania akumulatorów
akumulatory zintegrowane z płytą podwoziową pojazdu- nie ograniczające jego powierzchni użytkowej

– Z uwagą obserwujemy zmiany na ryku samochodów osobowych i dostawczych. Nie mamy wątpliwości, że przyszłość usług transportowych i kurierskich, szczególnie w warunkach miejskich, należy do pojazdów o napędzie elektrycznym. Dlatego postanowiliśmy już teraz rozpocząć projekt elektryfikacji naszej floty pojazdów. Ma on charakter długoterminowy i będzie wiązał się ze znaczącymi nakładami kapitałowymi. Postanowiliśmy zlokalizować markę, która zapewni nam dostęp do najnowszych technologii oraz pojazdów o najlepszych parametrach użytkowych. Stąd współpraca z firmą Mercedes-Benz – powiedział Adam Tomczak, Prezes X-press Couriers.

– To dla nas bardzo ważne, że mamy możliwość zaprezentowania nowego pojazdu nie tylko jako ekologicznego i ekonomicznego środka transportu dla użytkowników indywidualnych, ale także funkcjonalnego pojazdu dla firmowych flot. Cieszymy się, że firma X-press Couriers razem z nami już teraz chce tworzyć rewolucję na drogach. Bo jak inaczej nazwać wprowadzenie do floty w 100-procentach elektrycznego samochodu o zerowej emisji CO2, który ma zasięg 140 km. 

W dodatku ten dystans pokonuje za cenę jedynie 10 zł – Paweł Miszkowski Mercedes-Benz Cars Sales & Marketing Director
Informacje na temat przebiegu testów samochodu elektrycznego smart będą publikowane na stronie internetowej Spółki oraz stronie X-press Couriers na Facebooku, która zostanie uruchomiona w styczniu 2012 roku.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili