16.8 C
Warszawa
piątek, 24 maja, 2024

Fundacja UPS przekazuje granty na rzecz trzech polskich fundacji

Uroczystość przekazania dwóch grantów o łącznej wartości 63 800 USD odbyła się w dniu 8 grudnia w biurze Rzecznika Praw Dziecka, gdzie symboliczne czeki w imieniu Fundacji UPS wręczył Dyrektor Generalny UPS Polska – Piotr Sitarek. Kwota 33.800 USD trafiła do Fundacji Serce – Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej. UPS współpracował z organizacją przy porządkach prowadzonych na terenie przedszkola i szkoły w Leśnej, czego efektem było 500 godzin przepracowanych przez 54 pracowników. Kolejne 30.000 USD otrzymała Fundacja „ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom. W ramach jej wsparcia 43 wolontariuszy UPS przepracowało ok. 200 godzin przy pracach porządkowych w bibliotekach w Lublinie i Gdańsku oraz wokół przedszkola w podlubelskich Białobrzegach. Trzecią obdarowaną organizacją jest Fundacja „Serce” im. Janusza Korczaka z Gdańska, gdzie wręczenie czeku opiewającego na 30 000 USD odbyło się 12 grudnia. Prace wolontariackie na rzecz tej Fundacji miały miejsce we wrześniu i wzięła w nich udział rekordowa liczba 99 Pracowników UPS. W ramach tej akcji gruntownie uporządkowany został teren Domu Dziecka.„Społeczna odpowiedzialność biznesu jest nieodłączną częścią kultury UPS.
W przypadku naszego wolontariatu liczby mówią same za siebie – 540 wolontariuszy i 3500 godzin przepracowanych w 2011 roku to wynik, z którego możemy być dumni. Aktywność i zainteresowanie naszych pracowników są najlepszym dowodem na to, że bezinteresowne pomaganie sprawia radość i daje ogromną satysfakcję. Wręczane dzisiaj granty są przysłowiową „kropką nad i”. – powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska podsumowując działalność polskiego oddziału.Od chwili założenia w roku 1907, firma UPS podejmuje działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. Ich celem jest pomoc lokalnym społecznościom na całym świecie. Z założenia wspierają one programy poświęcone problemom społecznym, takim jak bezpieczeństwo, efektywność działań non-profit, edukacja, znajomość ekonomii, ekologia czy krzewienie różnorodności. Najlepszym dowodem zaangażowania UPS jest tegoroczny Ogólnoświatowy Miesiąc Wolontariatu, w którym ponad 400 000 pracowników firmy na całym świecie przepracowało charytatywnie 285 000 godzin.W UPS Polska wolontariat pracowniczy funkcjonuje od 7 lat, i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2011 roku w polskim oddziale UPS przeprowadzono 20 akcji w różnych polskich miastach, między innymi w: Lublinie, Leśnej, Białymstoku, Rzeszowie czy Gdańsku.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili