19.1 C
Warszawa
piątek, 22 września, 2023

Accolade zapowiada kontynuację ekspansji w Polsce

Accolade – międzynarodowy inwestor na rynku nieruchomości komercyjnych – zapowiada, że rynek w Polsce pozostanie dla firmy jednym z najważniejszych kierunków rozwoju w najbliższym czasie. Po trzech latach obecności nad Wisłą, Accolade dysponuje dziewięcioma kompleksami przemysłowymi o powierzchni 588 tys. m2 i wartości 360 mln euro.  Grupa rozważa również dalszą ekspansję w Europie. 

Accolade zanotowało w Polsce w porównaniu do 2017 r. pięciokrotny wzrost aktywów, a roczne przychody z najmu powierzchni wzrosły do 22 mln euro. Strategia przedsiębiorstwa zakłada długofalową budowę bezpiecznego portfela nieruchomości komercyjnych na stabilnych i rozwiniętych rynkach. Realizując tę strategię przedstawiciele Accolade deklarują, że chcą nadal zwiększać obecność w Polsce. Po Czechach, Polsce i Niemczech, zainaugurowali także swoją działalność na Słowacji.

„Zależy nam na budowie zdrowego, nie obarczonego ryzykami portfela nieruchomości, dlatego zdecydowaliśmy się na dalszą ekspansję w Polsce i wejście na rynek słowacki. Przez dłuższy czas analizowaliśmy również inne kierunki jak np. rumuński, ale uważamy, że jest na naszą obecność tam za wcześnie. Polska błyskawicznie się rozwija zarówno gospodarczo, jak również pod względem sieci drogowej – co stwarza idealne warunki do kolejnych inwestycji. Atutem Polski jest również położenie na przecięciu strategicznych szlaków komunikacyjnych, co przekłada się na wzrost zapotrzebowania na nowoczesną powierzchnię magazynowo-przemysłową. Po bardzo dobrych wynikach komercjalizacji naszych obiektów, cały czas aktywnie poszukujemy nowych lokalizacji w Polsce” – mówi Michał Białas, Country Head Accolade w Polsce.

Accolade realizuje obecnie rozbudowę Parku w Szczecinie, który położony jest na obszarze 10 ha. Pierwsze dwie części o całkowitej powierzchni ponad 125 tys. m2 zostały już wynajęte, a część trzecia jest w fazie budowy i będzie dysponować powierzchnią całkowitą wynoszącą 35 470 m2. W przyszłości Park ma zostać dodatkowo powiększony o kolejne 57 tys. m2

„Park Szczecin pokazuje nasze podejście do inwestycji. Staramy się celować w strategicznie zlokalizowane miasta, które z różnych względów zostały przeoczone przez inwestorów. Dzięki dobrej lokalizacji, infrastrukturze i ciekawym projektom możemy przyciągnąć globalne koncerny takie jak Amazon czy Zalando z korzyścią dla naszych inwestorów, ale również lokalnej i krajowej gospodarki” – dodaje Michał Białas.

W ub.r. Accolade wzbogaciło się o trzy nowe lokalizacje: Białystok, Kielce i Konin. Białystok Park to nowoczesny kompleks magazynowy o powierzchni ponad 40 tys. m2, będący jednocześnie pierwszym obiektem tej klasy na terenie Stolicy Podlasia. Z kolei Park w Kielcach, który jest obecnie rozbudowywany i docelowo ma mieć powierzchnię około 70 tys. m2, przyciąga najemców doskonałą lokalizacją w pobliżu Targów Kielce. Konin Accolade Park wyróżnia się z kolei bardzo dogodnym położeniem w centrum Polski, niedaleko autostrady A2 łączącej Warszawę, Łódź, Poznań i Niemcy.

„Białystok i Kielce były pierwszymi tego typu projektami w swoich regionach, co przełożyło się na sukces w zakresie komercjalizacji tych obiektów i pozyskaniem na 10 lat takich najemców jak Pilkington czy Vive” – dodaje Białas.

Oprócz wymienionych już lokalizacji parki należące do Accolade w Polsce są obecne również w Zielonej Górze, Legnicy, Bydgoszczy, Lublinie i Mińsku Mazowieckim.

„Realizujemy inwestycje, które spełniają najwyższe standardy technologiczne, a nasze nowe projekty mają certyfikację BREEAM, która ocenia wpływ budynku na środowisko i jakość warunków pracy. Chcemy by nasze parki były kojarzone z bardzo dobrymi warunkami dla pracowników oraz wysoką efektywnością energetyczną budynków, co doceniają nasi najemcy. Nasi partnerzy korzystają również z udogodnień jakie oferują Specjalne Strefy Ekonomiczne – co jest dodatkowym atutem naszych Parków” – podsumowuje Białas.

Strategicznym celem Accolade jest wspieranie długoterminowego rozwoju infrastruktury komercyjnej w całej Europie i oferowanie wysokiej jakości obiektów dla branży technologicznej, e-commerce, produkcji i logistyki. Accolade finansuje nie tylko rozwój nowych projektów, ale także przebudowę terenów poprzemysłowych, którym nadaje nowy kształt i udostępnia do użytku dla sektora przemysłowego. Projekty zrealizowane dotychczas przez spółkę to m.in. przebudowa starej fabryki Messerschmitt w Szczecinie oraz dawnej fabryki chemicznej w Bydgoszczy.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
317ObserwującyObserwuj
317ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili