8.6 C
Warszawa
piątek, 23 lutego, 2024

System Platon w zasięgu kart flotowych Shell

Użytkownicy kart flotowych Shell mogą już dokonywać bezgotówkowych opłat w systemie Platon za przejazdy drogami federalnymi w Rosji. Bilet można nabyć bezpośrednio w Punktach Obsługi Klienta lub samoobsługowych terminalach. W niedługim czasie planowane jest również uruchomienie opcji wykupienia biletu poprzez aplikację mobilną lub stronę operatora.

Obowiązek uiszczania opłaty drogowej w Rosji dotyczy wszystkich pojazdów ciężarowych powyżej 12 ton i obejmuje ponad 50 tys. kilometrów dróg i autostrad. Opłaty drogowe na terytorium Rosji rozliczane są z góry poprzez dokonanie transakcji kartą flotową Shell za bilet opłaty myta na określoną trasę.
Na wysokość opłaty za przejazd nie ma wpływu klasa emisji pojazdu. Standardowa opłata wynosi 1,9 rubla za km i jest zwolniona z podatku VAT. Wszystkie transakcje zostają umieszczone na zbiorczych fakturach z kosztami zakupu paliwa i innymi usługami na zasadzie odroczonej płatności. Mapa sieci płatnych dróg i autostrad na terytorium Federacji Rosyjskiej wraz z Punktami Obsługi Klienta oraz samoobsługowymi terminalami dostępna jest pod adresem: http://platon.ru/en/about/service_centre/ 

Sprawdzony partner w trasie

Shell Card to bezpieczne i wygodne narzędzie dla firm transportowych zapewniające komfort w trasie. Pozwala zoptymalizować koszty operacyjne, ale również łatwiej planować trasy przejazdów. Ogranicza też konieczność zaopatrywania pracowników w gotówkę. Karta umożliwia bezgotówkowe tankowanie i zakupy na blisko 22 tys. stacji paliw w 35 krajach Europy, spośród których 2,5 tys. lokalizacji jest przystosowane do obsługi pojazdów ciężarowych, posiada wysokie zadaszenie, przestronne parkingi oraz zaplecze sanitarne.
Wszystkie wydatki związane z transportem z danego kraju są wyszczególnione w przejrzysty sposób na zbiorczych fakturach. Ponadto użytkownik może kontrolować koszty oraz zużycie paliwa z poziomu intuicyjnej platformy Shell Card Online. Narzędzie pozwala też generować raporty, określać własne parametry kontrolne, a także ustawiać alerty w formie wiadomości e-mail lub SMS ostrzegające o podejrzanych transakcjach np. użyciu karty w nieodpowiednim miejscu albo czasie. Dodatkowo nad bezpieczeństwem transakcji czuwa specjalny zespół ekspertów zajmujących się bieżącym monitorowaniem wszystkich płatności dokonywanych kartami Shell i wykrywaniem podejrzanych operacji. Wszystkie karty zabezpieczone są też chipem i indywidualnym kodem PIN, co minimalizuje ryzyko utraty środków w przypadku zgubienia lub kradzieży karty.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
319ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili