Innowacje i cyfryzacja umożliwiają nam stawianie na pierwszym miejscu pracowników i klientów.

  • W Inteligentnym Magazynie w Beringe w Holandii, DHL zaprezentowało jak innowacyjne rozwiązania branży logistycznej tworzą natychmiastową wartość dla klientów i pracowników.
  • Oscar de Bok, Dyrektor Generalny DHL Supply Chain, przedstawił założenia Strategii 2025, a także wyjaśnił w jaki sposób automatyzacja i cyfryzacja zmienią oblicze branży logistycznej.

Oscar de Bok, Dyrektor Generalny DHL Supply Chain, wybrał Kampus Technologiczny w Beringe w Holandii, jedną ze sztandarowych operacji  DHL Supply Chain, na miejsce przedstawienia Strategii 2025. Właśnie w Beringe znajduje się jeden z Inteligentnych Magazynów DHL Supply Chain, globalnego lidera logistyki kontraktowej. Magazyn służy klientom w całej Europie, obsługując w ich przy pomocy zautomatyzowanych i najnowocześniejszych technologicznie rozwiązań logistyki kontraktowej.

Oscar de Bok, Dyrektor Generalny DHL Supply Chain:DHL Supply Chain nie jest jedynie światowym liderem w zakresie usług logistyki kontraktowej, nasza spółka jest także liderem cyfryzacji i innowacji. Nieustannie rozwijamy się, a nasze podejście, które nastawione jest na klienta, pozwala zmieniać innowacyjne pomysły w skalowalne i komercyjnie opłacalne produkty, które możemy wprowadzić we wszystkich regionach. Inteligentny Magazyn, znajdujący się w Kampusie Technologicznym w Beringe, jest doskonałym przykładem, ilustrującym w jaki sposób wdrażamy inteligentne rozwiązania, by tworzyć natychmiastową wartość zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników.

Nowa strategia obejmuje przede wszystkim cztery obszary: w zakresie pracowników i talentów, DHL skupia się na pokonaniu problemu niedostatku siły roboczej oraz przyciągnięciu utalentowanych ludzi, a także na przygotowaniu i przeszkoleniu obecnych pracowników oraz uzyskaniu przez nich certyfikatów w świetle nadchodzących wraz z cyfryzacją zmian. Jeżeli chodzi o operacje,  standaryzacja oraz stale ulepszane procedury doprowadzą do bardziej rentownego rozwoju, zaś doświadczenia klientów, w szczególności cyfrowe, staną się tak ważne, jak nigdy dotąd.

„DHL Supply Chain w Polsce rozwija się w imponującym tempie – w ciągu dwóch lat do grona naszych pracowników dołączyło ponad 2 tysiące osób i liczba ta ciągle rośnie.  Innowacje i cyfryzacja to jeden z czynników, który umożliwi nam przyciągnięcie do firmy utalentowanych pracowników. Nasi ludzie to najlepsi eksperci na rynku, a sposób w jaki ich szkolimy i nimi zarządzamy, sprawia,  że osiągamy  przewagę konkurencyjną. W dzisiejszych czasach nasi klienci oczekują wdrażania innowacji i cyfryzacji – a my , jako lider logistyki kontraktowej w świecie, jesteśmy w stanie i chcemy te wymagania realizować.” Mówi Piotr Okurowski, Dyrektor Zarządzający DHL Supply Chain w Polsce. 

Kampus Technologiczny w Beringe posiada powierzchnię magazynową sięgającą 128 000 m2 i jest wyposażony w 100 obszarów przeładunkowych. Kampus służy globalnym liderom technologicznym jako ogólnoeuropejski węzeł dystrybucji, w którym światowy łańcuch dostaw klientów DHL jest koordynowany przez lokalny zespół. a jego działanie opiera się na wielu innowacyjnych specjalistycznych narzędziach, m.in., maszynach przetwarzających i sortujących, technologii rozszerzonej rzeczywistości, , robotach do transportu wewnętrznego oraz mobilnych urządzeniach skanujących najnowszej generacji.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili