Co warto wiedzieć, decydując się na wynajem powierzchni magazynowych?

Firmy produkcyjne i handlowe potrzebują przestrzeni do składowania surowców i gotowych towarów. Gdy zabraknie miejsca, pozostaje wynajem magazynu. Na co zwrócić uwagę przy wyborze obiektu?

Produkcja, handel, transport to branże, w których potrzebne są magazyny. Przechowuje się w nich towary do czasu, gdy ruszą w dalszą drogę. Rozwój przedsiębiorstwa i dodatkowe zlecenia mogą wymagać dodatkowej przestrzeni. Jeśli Twoje obiekty są przepełnione, a firma prężnie się rozwija, to brak miejsca jest hamulcowym rozwoju. Często dodatkowa przestrzeń potrzebna jest niemal natychmiast, a wówczas sprawdzi się najem.

Lokalizacja magazynu

Magazyny 7R SA położone są w dogodnych lokalizacjach, co znacząco ułatwia transport i jest kluczowe dla sprawnego przepływu towarów. Wynajęty obiekt nie zawsze musi znajdować się w pobliżu Twojej firmy, choć to wygodne rozwiązanie. Ważne, aby znajdował się w pobliżu ważnych arterii drogowych, którymi łatwo przewieźć materiały do portu, na lotnisko lub w dłuższą trasę do różnych zakątków Polski, Europy czy Azji.

Położenie magazyny blisko siedziby przedsiębiorstwa nie zawsze jest koniecznością. Kwestie operacyjne można załatwiać z dowolnego miejsca. Jednak fizyczny przeładunek towaru dużo wygodniej zrealizować w obiektach oddalonych od centrum. W ten sposób łatwiej uniknąć korków. Samochody ciężarowe szybciej wydostaną się na trasę, a to oszczędność czasu i pieniędzy. 

Koszt wynajmu magazynu

Ceny obiektów uzależnione są od kilku czynników. Na ich podstawie wyceniana jest usługa, za którą płacisz. Jednak przedsiębiorcy nie zawsze mają czas na głębokie analizy ofert, bo zajmują się prowadzeniem biznesu. Warto jednak zwrócić uwagę na kluczowe czynniki, które wpływają na koszt wynajmu magazynu.

Na cenę najmu magazynu składa się:

  • wielkość powierzchni,
  • lokalizacja,
  • udogodnienia np. automatyzacja, dostępność,
  • media,
  • wyposażenie,
  • pozycja Twojej firmy na rynku,
  • częstotliwość współpracy.

Nowoczesne obiekty, wbrew pozorom, nie muszą być kosztownym rozwiązaniem. Automatyzacja i robotyka w przestrzeniach magazynowych sprawia, że koszt pracy jest dużo niższy. W magazynie nie potrzeba wielu pracowników fizycznych, którzy „ręcznie” wykonują wszystkie zadania. Technologia pozwala ograniczyć ich udział, co przekłada się na krótszy czas realizacji zlecenia i większe bezpieczeństwo.

Wielkość magazynu

Przestrzeń powinna być dostosowana do potrzeb Twojej firmy. Jeśli aktywnie pozyskujesz nowych klientów, a zamówienia stale rosną, dobrze wynająć o 10%-20% większą powierzchnię. W ten sposób obsłużysz dodatkowe jednorazowe zamówienia lub niestandardową partię towaru od jednego z kontrahentów.

W przypadku systematycznego, ale powolnego wzrostu liczby zamówień postaw na powierzchnię, która zaspokaja bieżące potrzeby. Nie ma sensu płacić za dodatkową, niewykorzystaną przestrzeń, która może przydać się np. raz w roku. Dlatego ważne jest, aby jasno określić swoje dotychczasowe potrzeby i plany rozwojowe Twojej organizacji.

Szukasz powierzchni magazynowej? Sprawdź lokalizację, koszt wynajmu i dostosuj wielkość magazynu. Dzięki temu znajdziesz obiekt, który obsłuży dodatkowe zamówienia i zapewni płynny rozwój Twojej firmy.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili