22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Specjalistyczny magazyn od 7R dla Pharmalink

Pharmalink otworzy hub przeładunkowy w 7R Park Łódź West I. Deweloper 7R dostosował powierzchnię do rygorystycznych wymogów związanych ze składowaniem i dystrybucją leków. W transakcji najemcy doradzała firma AXI IMMO.

Park magazynowy 7R Park Łódź West I składa się z dwóch obiektów o powierzchni odpowiednio 27 000 i 5 000 mkw. Pharmalink, dostawca rozwiązań logistycznych dla branży farmaceutycznej, zajmie ok. 6 000 mkw. powierzchni magazynowej i prawie 1 000 mkw. biurowej. W pierwszym budynku na 2 000 mkw. znajdować się będzie hurtownia weterynaryjna, a w drugim, który firma zajmie w całości, hurtownia farmaceutyczna. Powierzchnia zostanie przekazana najemcy do użytku w II kw. tego roku.

Po raz kolejny stanęliśmy przed wyzwaniem dostosowania powierzchni do specyfiki działalności klienta. Ponieważ umowę podpisaliśmy na odpowiednio wczesnym etapie realizacji inwestycji, byliśmy w stanie zaprojektować wszystkie detale i rozwiązania tak, aby w pełni odpowiadały potrzebom firmy oraz standardom niezbędnym przy dystrybucji leków. Myślę, że udało nam się sprostać temu zadaniu, dzięki czemu nasz najemca będzie mógł sprawnie prowadzić wszystkie swoje operacje mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing, 7R.

Na powierzchniach przygotowanych dla Pharmalink możliwa jest kontrola temperatur w zakresie od 15 do 25 st. Celsjusza. Ponadto zainstalowane w obu obiektach chłodnie pozwalają na przechowywanie produktów farmaceutycznych w temperaturach od 2 do 8 st. Celsjusza. W drugim budynku, zaprojektowanym jako cross-dock, deweloper zastosował również tzw. autodocki, które w czasie załadunku mają za zadanie jak najdłużej utrzymać temperaturę, która panuje wewnątrz magazynu.

Nasze magazyny zlokalizowane na terenie 7R Park Łódź West I mają dla nas znaczenie strategiczne, ponieważ będą pełnić funkcję hubu przeładunkowego, z którego leki trafią do odbiorców w całym kraju. Doceniamy, że firma 7R projektując nasze przestrzenie wyszła naprzeciw wszystkim potrzebom i rygorystycznym wymaganiom co do standardu przechowywania leków. Istotna była dla nas także doskonała lokalizacja magazynów w pobliżu głównego centrum dystrybucyjnego Grupy Pelion, której jesteśmy częścią – mówi Tomisław Bensari, Prezes Zarządu Pharmalink.

– Wśród szeregu wymagań względem nowego obiektu magazynowego jakich oczekiwał klient ważne, poza aspektem technicznym, były również harmonogram inwestycji i bliskość głównej siedziby firmy. Deweloper 7R jako jedyny na rynku był w stanie zapewnić dostarczenie zaawansowanego pod względem technicznym projektu w wymaganym terminie. Dodatkowo, inwestycja 7R Park Łódź West I zlokalizowana jest zaledwie kilkaset metrów od siedziby głównej Pharmalink – dodaje Hubert Wojtera, Dyrektor Industrial & Logistic w AXI IMMO.

7R Park Łódź West I to już czwarta inwestycja 7R w Łodzi. Jego położenie w bliskim sąsiedztwie autostrad A1 i A2 zapewnia doskonałe warunki do transportu lokalnego, krajowego i międzynarodowego.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili