9.9 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Rekordy w BCT

Średnia wydajność suwnic w gdyńskim terminalu osiągnęła wartość 33,3 ruchów na godzinę.

W szczytowych momentach osiągała nawet ponad 40 ruchów. Oznacza to ponad 40 kontenerów załadowanych lub wyładowanych ze statku każdej godziny. Taki wynik plasuje BCT pośród najlepszych światowych terminali.

 

Obecne tendencje rynkowe zmuszają zarówno armatorów jak i terminale do zwiększania efektywności w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych. – powiedział Krzysztof Szymborski, prezes BCT – Dlatego staramy się prezentować ofertę konkurencyjną nie tylko pod względem ceny, ale i wydajności.

 

Kontenery to nie jedyne ładunki, jakie obsługiwane są w BCT – na początku września obsłużono również rekordową partię elementów wież wiatrowych. 75 śmigieł przeładowywano przy użyciu dwóch zsynchronizowanych dźwigów samobieżnych.

 

W 2012 r. Bałtycki Terminal Kontenerowy przeładował 408 722 TEU, czyli o 13 proc. więcej niż rok wcześniej. Rekordowo wysoki był również udział kolei w ogólnej liczbie przeładunków – prawie 42% kontenerów obsłużono na terminalu kolejowym, w listopadzie było to nawet 54,1%.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili