8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

P3 podpisuje umowę na 26.000 metrów kwadratowych z Antalis w parku logistycznym P3 Błonie

P3 wiodący ogólnoeuropejski, właściciel, deweloper i zarządca obiektów logistycznych świętował przedwczoraj uroczystość postawienia ostatniej kolumny magazynu o powierzchni 26.000 m2 w parku logistycznym P3 Błonie obok Warszawy. Magazyn BTS zostanie wybudowany dla firmy Antalis, wiodącego europejskiego dystrybutora papieru, systemów pakowania i tworzyw sztucznych służących komunikacji wizualnej.


 


Projekt jest jednym z kluczowych elementów strategii P3 – zakładającej przyśpieszenie zabudowy banku ziemi w Europie pozwalającego na wybudowanie 1.8 mln m2. Jednocześnie firma poszukuje nowych terenów inwestycyjnych, zarówno w dziewięciu europejskich krajach, w których jest już obecna, jak i na nowych rynkach.


 


Obiekt o powierzchni 26.000 m2 w parku P3 Błonie jest zaprojektowany zgodnie z wymaganiami najemcy. W budynku zostaną zastosowane rozwiązania ekologiczne w postaci paneli izolacyjnych, paneli słonecznych do ogrzewania wody użytkowej, a także oświetlenia LED. P3 zapewni także nowemu najemcy zewnętrzne biuro, które zajmie 805 m2. Przekazanie powierzchni zaplanowane jest na połowę 2017 r. W transakcji z Antalisem pośredniczyła agencja Colliers International.


 


Robert Mitura, CSEE Logistic Director Antalis, powiedział: „Wybór parku P3 Błonie był podyktowany m.in. doskonałą lokalizacją, która pozwoli nam na sprawną przeprowadzkę z dotychczasowej siedziby i zatrzymanie zespołu pracowników. W związku z dynamicznym rozwojem firmy potrzebowaliśmy nowoczesnej powierzchni magazynowej dostosowanej do naszych wymagań. Deweloper wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom i jestem przekonany, że ta współpraca będzie korzystna dla obu firm.”


 


Magda Kilijańska, Senior Leasing Manager P3 w Polsce, powiedziała: „Jesteśmy zadowoleni ze współpracy i zaufania jaką obdarzyła nas tak rozpoznawalna marka, jaką jest Antalis. Cieszymy się, że najemca mając do wyboru całą naszą konkurencję podczas poszukiwań nowoczesnego magazynu zdecydował się na P3. Jest to dla nas olbrzymie wyróżnienie i potwierdzenie, że obiekty, które dostarczamy są najwyższej klasy.”


 


„Jesteśmy skoncentrowani na rozwijaniu i ulepszaniu naszych parków logistycznych. W Błoniu posiadamy prawie 200.000 m2, a obecnie jesteśmy w trakcie budowy kolejnych 50.000 m2”.


 


Krzysztof Kienorow, dyrektor w Dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International powiedział: „Rynek warszawski wciąż pozostaje liderem na magazynowej mapie Polski, czego potwierdzeniem jest wysoka aktywność zarówno ze strony deweloperów, jak i najemców. W ubiegłym roku do użytku oddano tu 240.000 m2. powierzchni magazynowej, zaś popyt dla wszystkich stref wyniósł prawie 900.000 m2. Jednocześnie był to rekordowy rok dla Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Colliers pod względem ilości przeprowadzonych transakcji przy zachowaniu pozycji lidera pod względem udziału w rynku. Finalizacja umowy najmu 26.000 m2. przez firmę Antalis pozwala przypuszczać, że tegoroczne wyniki rynku magazynowego mogą być równie pozytywne.


 


P3 park Błonie znajduje się w Błoniu, 27 km na zachód od Warszawy, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 92 z autostradą A2 (która jest częścią Europejskiej trasy tranzytowej E30). W skład parku wchodzi 14 budynków, w których głównymi najemcami są Wilshire Holding, IBM, Europapier i Triumph.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili