22.9 C
Warszawa
środa, 22 maja, 2024

Wizz Air wprowadza opłaty za bagaż

Wizz Air ogłosił w piątek dalsze działania mające na celu przyspieszenie procesu odprawiania bagażu. Przewoźnik wprowadza opłatę za każdą sztukę bagażu.

Opłata za bagaż będzie wynosiła 3 euro za sztukę bagażu rejestrowanego, jeśli będzie wnoszona w momencie rezerwacji biletu i 6 euro za sztukę, jeśli będzie wnoszona po rezerwacji biletu (przez centrum telefoniczne lub na lotnisku). Pasażerowie są zachęcani do zabierania jak najmniejszej ilości bagażu w celu zaoszczędzenia czasu i zwiększenia efektywności odprawy.

Nowe rozwiązanie wchodzi w życie 3 sierpnia 2007  roku i dotyczy wszystkich pasażerów, którzy dokonają rezerwacji od dzisiaj i będą podróżować po 27 października. Wszyscy pasażerowie, którzy już mają zarezerwowane bilety i będą podróżować po 27 października nie będą wnosić dodatkowych opłat na lotnisku.

Nowa reguła nie ma wpływu na obowiązującą zasadę, która zezwala na wniesienie na pokład jednej sztuki bagażu podręcznego o wadze nie przekraczającej 10 kg. Opłata dodatkowa 8 euro za każdy kilogram bagażu rejestrowanego przekraczający 20 kg również postaje bez zmian.

  • Kontynuujemy naszą filozofię pobierania opłat od pasażerów tylko za usługi przez nich wymagane i wykorzystujemy tę zmianę do utrzymywana niskich cen biletów. Pasażerowie, którzy będą podróżowali tylko z bagażem podręcznym dzięki tej zmianie uzyskają jeszcze niższe ceny biletów. Jednocześnie zmniejszenie ilości rejestrowanego bagażu oznacza zwiększenie efektywności operacyjnej linii oraz utrzymanie i poprawę naszej punktualności.” – mówi Natasa Kázmér, Dyrektor ds. Komunikacji i Public Affairs w Wizz Air.

e-logistyka.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili