W 2017 P3 rozpoczyna ekspansje od od nabycia obiektów o wartości 243 milionów euro w Hiszpanii

P3, ogólnoeuropejski inwestor i deweloper nieruchomości logistycznych, rozpoczął swoją najnowszą fazę ekspansji poprzez nabycie 11 obiektów logistyczno-dystrybucyjnych o łącznej powierzchni 322.500 m2 w Hiszpanii od firmy Gore Spain Holdings SOCIMI I, S.A.U. Wartość transakcji została uzgodniona na kwotę 243 milionów euro.


 


Są to obiekty położone w kluczowych, strategicznych lokalizacjach logistycznych w okolicach Madrytu, Saragossy, Toledo i Guadalajary, a także na wybrzeżu: w Walencji na wschodzie i Vizcaya (region Bilboa) na północy. 


 


Ta transakcja, zrealizowana w niedługim czasie po ogłoszeniu rekordowych wyników P3 w Europie za 2016 rok, zwiększa bazę obiektów P3 w Hiszpanii z nieco ponad 70.000 m2 do prawie 400.000 m2. Jest to jedna z największych transakcji tego typu, przeprowadzonych w Hiszpanii w ostatnich latach.


 


David Marquina, Dyrektor Zarządzający P3 w Hiszpanii, powiedział:


„To dobra okazja, aby wzmocnić naszą obecność w hiszpańskim centralnym korytarzu logistycznym, łączącym Madryt, Saragossę i Barcelonę. Naszym kolejnym celem jest zwiększenie obecności w korytarzu śródziemnomorskim, wokół Barcelony i Walencji, oraz ekspansja do Malagi. Będziemy koncentrować się na pozyskiwaniu obiektów logistycznych o jakości instytucjonalnej i transakcjach pozarynkowych, w których długoterminowa działalność P3 w charakterze inwestora i dewelopera może mieć istotne znaczenie.


 


„Planowanych jest kilka projektów typu Build-to-Suit, jak również zakup pojedynczych obiektów, co pozwoli nam zwiększyć zasoby doskonale zlokalizowanych wysokiej jakości powierzchni logistycznych w Hiszpanii do 500.000 m2 przed końcem tego roku.”


 


Wielkość obiektów sięga od nieco ponad 7.500 m² w madryckim okręgu Getafe do ponad 80.000 m² w Saragossie. Obiekty te są w całości wynajęte przez renomowane firmy krajowe i międzynarodowe, w tym DHL, która jest już klientem P3 w siedmiu innych parkach zlokalizowanych w czterech krajach, a także Orangina Schweppes Espana oraz Staples – dostawca produktów biurowych.


 


Oprócz istniejących obiektów, przy dwóch magazynach dostępny jest grunt o wielkości ponad 26 000 m2 gotowy pod zabudowę dla P3.


 


Komentując tę transakcję, Ian Worboys, CEO firmy P3, powiedział:


„Gospodarka Hiszpanii rozwija się, a my uznaliśmy ten kraj za kluczowy cel dla P3 w 2017 roku. Bardzo nas cieszy pozyskanie tych obiektów, dzięki czemu staliśmy się jednym z wiodących graczy w Hiszpanii, co jest zgodne z naszą strategią rozwoju jako wiodącego inwestora i dewelopera nieruchomości w Europie.”


 


W transakcji zakupu P3 doradzała firma CBRE, natomiast konsultacje prawne zapewniła firma Herbert Smith Freehills (HSF).


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili