ID Logistics umacnia pozycję w Republice Południowej Afryki

W ciągu zaledwie dwóch lat od rozpoczęcia działalności w tym kraju, firma stała się drugim co do wielkości dostawcą usług logistycznych na rynku dystrybucji produktów chłodzonych. Teraz przygotowuje się do dalszej ekspansji.


 


Eric Hémar, dyrektor generalny i prezes Grupy ID Logistics, mówi: „W 2016 roku odnotowaliśmy duży wzrost w Republice Południowej Afryki. W 2014 roku rozpoczęliśmy tu budowę naszej sieci z jednym klientem, firmą Danone. Teraz jesteśmy drugim, największym dostawcą usług logistycznych na rynku chłodniczym i FMCG, nastawionym na obsługę wielu klientów i cieszącym się zaufaniem dużych marek, obecnych w Południowej Afryce. Nasz zespół rozbudował infrastrukturę, skonsolidował oraz rozszerzył portfolio klientów i zakres usług. Cieszymy się, że w 2017 roku rozpoczniemy współpracę zarówno z międzynarodowymi jak i południowoafrykańskimi markami”.


 


Etienne Juillard, dyrektor zarządzający ID Logistics SA, mówi: „Teraz wyzwaniem dla nas będzie uruchomienie platformy do obsługi produktów FMCG i rozbudowa magazynów. Chcemy także przekonać klientów z takich branż jak sprzedaż detaliczna i FMCG, gdzie centralizacja i logistyka wewnętrzna są powszechne, aby przekazali obsługę zewnętrznemu operatorowi. Dzięki czemu będą mogli czerpać liczne korzyści ze skrócenia czasów realizacji dostaw, optymalizacji kosztów, globalnych standardów jakości i innowacyjności. To zapewni klientom także nowe możliwości, wynikające m.in. ze współpracy między dostawcami i ich podwykonawcami. Jednocześnie, opierając się na doświadczeniu z innych krajów, rozwijamy i poszerzamy nasze usługi o ofertę dla takich branż jak e-commerce, kosmetyczna i odzieżowa.  Dla nas ważne jest także zwiększenie zakresu obsługi obecnych klientów i oferowanie im kolejnych usług o wartości dodanej.


 


W Republice Południowej Afryki ID Logistics inwestuje w rozwój nowych technologii i innowacyjnych rozwiązań, które pozwalają na dalszy wzrost wydajności i poziomu obsługi klientów. Firma zainwestowała już w oprogramowanie optymalizujące trasy, nawigację in-truck live w samochodach, digitalizację statusów dostaw oraz zakup specjalnych wąskich wózków widłowych i przegubowych. Jednocześnie ID Logistics prowadzi działania mające na celu podnoszenie kwalifikacji pracowników w zakresie obsługi nowych technologii.


 


Według Juillarda, wdrożenie globalnych standardów Grupy ID Logistics miało pozytywny wpływ na podniesienie standardów pracy i kwalifikacji pracowników oraz stosowanie nowoczesnych rozwiązań i systemów. „Korzystamy z międzynarodowego doświadczenia, aby rozwijać i wspierać te procesy. Chcemy osiągnąć równowagę między umiejętnościami wynikającymi z obecności zarówno na rynkach lokalnych jak i międzynarodowych, co w efekcie przyniesie korzyści naszym klientom i całej branży” podsumowuje Etienne Juillard.


 


Rozpoczęcie działalności ID Logistics w RPA w oparciu o współpracę z międzynarodowym klientem stanowiło podstawę do rozwoju kompleksowej obsługi wielu klientów, różnych kanałów dystrybucji oraz rodzajów operacji logistycznych. Pozwoliło to Grupie na wzmocnienie pozycji i rozpoczęcie długoterminowych inwestycji w tym kraju.


 


GRUPA ID LOGISTICS W AFRYCE POŁUDNIOWEJ


Grupa ID Logistics obecna jest w Republice Południowej Afryki od 2014 roku. Obecnie zarządza 5 magazynami o łącznej powierzchni 38 tys. m², 4 magazynami wielkopowierzchniowymi, 12 cross dockami oraz dedykowaną flotą 180 samochodów. W ubiegłym roku firma przedłużyła umowę z Danone do końca 2022 roku, pozyskała 11 nowych klientów z branży FMCG (m.in. Henties, Mayo, BRM, Sir Fruit, Crisp, Okin Foods, Deneys Swiss Diary i Woody's) oraz wdrożyła 75 projektów optymalizujących koszty w ramach ich łańcuchów dostaw. We wszystkich magazynach wdrożony też został Wewnętrzny Standard Jakości Grupy ID Logistics – CID, wspierający kontrolę i efektywne zarządzanie operacjami magazynowymi.