8.2 C
Warszawa
sobota, 20 kwietnia, 2024

Grupa GEFCO raportuje wzrosty w wynikach finansowych i peracyjnych za I półrocze 2017

Najważniejsze wyniki finansowe

„Po pierwszym półroczu GEFCO potwierdziło swoimi wynikami operacyjnymi i finansowymi pozytywny trend wzrostowy, który był widoczny już w 2016 roku. Poprawa w przypadku EBITDA jest na poziomie 25,8%, zaś w przypadku obrotu 1,9%, co odzwierciedla bardzo dobre relacje ze stałymi klientami oraz lepsze wyniki we współpracy z szeroką bazą klientów, gdzie osiągnęliśmy 6% wzrost” – komentuje Luc Nadal, Prezes Zarządu Grupy GEFCO.

 

Dobre wyniki finansowe i operacyjne potwierdzone

W pierwszej połowie 2017 r. Grupa GEFCO osiągnęła 2,26 mld euro obrotu, co daje wzrost na poziomie 1,9% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Za tę pozytywną zmianę w głównej mierze odpowiada sytuacja w Europie – poprawiająca się kondycja rynku samochodowego oraz umacniająca się gospodarka, jak również dążenie GEFCO do rozbudowy swojego portfolio klientów o zasięgu międzynarodowym.

 

W raportowanym okresie EBITDA wyniosła 114,8 mln euro, co w porównaniu z pierwszym półroczem 2016 r. daje 25,8% wzrostu. Tak znacząca poprawa rentowności to efekt wprowadzonej przez GEFCO optymalizacji zarządzania zaopatrzeniem oraz redukcji kosztów stałych. Na efektywne zarządzanie kosztami wpłynął również przyjęty przez spółkę model biznesowy „asset-light”, zaś niewielki poziom zadłużenia GEFCO świadczy o dobrej sytuacji finansowej firmy.

 

Dywersyfikacja napędza wzrost

 

Grupa GEFCO ze swoim ponad 65-letnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnej, która stanowi jeden z najbardziej złożonych i wymagających obszarów logistyki, jest operatorem globalnym zarządzającym łańcuchami dostaw i ich optymalizacją. Potwierdzeniem profesjonalizmu spółki są nowe umowy zawarte w 2017 roku, spośród których warto wyróżnić rozszerzenie współpracy z Volkswagenem (argentyńskie zakłady w Rosario i Buenos Aires), z liderem w internetowej sprzedaży samochodów używanych Auto 1 (partnerstwo obejmujące działalność na terenie Europy Środkowej) oraz z BMW w Wielkiej Brytanii, gdzie GEFCO dostarcza pełen wachlarz usług w zakresie zarządzania pojazdami i częściami zamiennymi dla samochodów osobowych i motocykli, jak również przygotowuje do sprzedaży auta poleasingowe.

 

Grupa GEFCO wykorzystuje swoją szeroką wiedzę, pomagając coraz większej liczbie producentów z różnych sektorów zwiększyć konkurencyjność rynkową. Znajduje to potwierdzenie w nowych umowach oraz rozszerzaniu współpracy z dotychczasowymi klientami. Takim przykładem są m.in. francuska firma odzieżowa Kiabi oraz lider rynku smarów posiadający swoją siedzibę w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo GEFCO realizuje strategię dywersyfikacji, rozszerzając swoją działalność na rynku ochrony zdrowia, jak to ma miejsce w przypadku usług oferowanych Mundipharma Medical Company, a także w obszarze pomocy humanitarnej.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili