Coraz większe wymagania dla europejskich przewoźników w Skandynawii

Nowe wymagania dotyczą między innymi opon zimowych, w które powinny być wyposażone wszystkie pojazdy przekraczające 3,5 tony. Aktualnie obowiązujące przepisy wymagają użytkowania opon o minimum 5mm głębokości bieżnika, dodatkowo oznaczonych symbolem M+S, czyli Mud & Snow (błoto i śnieg). Od 1 stycznia 2015 roku obowiązek użytkowania zimowych opon w Norwegii obejmuje już nie tylko ciągniki siodłowe, ale także naczepy.


Jakość ogumienia oraz ogólny stan techniczny pojazdu jest przedmiotem restrykcyjnych kontroli przeprowadzanych na bieżąco przez norweską policję. Niedostosowanie się do wprowadzonych regulacji może grozić przewoźnikowi unieruchomieniem transportu oraz dotkliwą karą finansową.


Z perspektywy operatora logistycznego najważniejsze jest zapewnienie odpowiedniej jakości świadczonych usług. Z tego względu tak ważny staje się dobór odpowiednio doświadczonych i sprawdzonych przewoźników. Istotne jest również, aby na bieżąco kontrolować tabor i nie dopuścić do sytuacji awaryjnej. Unieruchomienie pojazdu może bowiem oznaczać dodatkowe koszty również dla klienta końcowego na przykład w wyniku zatrzymania linii produkcyjnej – mówi Piotr Nowak, Dyrektor Regionu Zachód w DSV Road.


Opony zimowe z oznaczeniem Mud & Snow obowiązują nie tylko w Norwegii, ale także m.in. w takich krajach, jak Austria, Chorwacja, Niemcy czy Włochy. Uregulowania prawne w zakresie ogumienia różnią się w ramach poszczególnych państw. Odpowiednie przygotowanie floty pojazdów może się wiązać z wyższymi kosztami, ale jednocześnie zapewnia klientowi odpowiednią jakość, która gwarantuje, że przesyłka dotrze do miejsca docelowego cała, bezpieczna i na czas. 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili