Kuehne + Nagel weszło w spółkę z firmą Sincero

1 431
  • Kuehne + Nagel posiadaczem większości akcji spółki
  • Prawie 70 procentowy wzrost udziału logistyki kontraktowej dla branży motoryzacyjnej w Chinach
  • Istotny element dalszego napędzania wzrostu na chińskim rynku branży motoryzacyjnej

Kuehne + Nagel ogłasza współpracę z Sincero, chińską grupą działającą w zakresie logistyki dla branży automotive, która posiada sieć operacji na terenie całych Chin. Firmy zainwestują w spółkę, która będzie zorientowana na świadczenie usług logistyki kontraktowej dla sektora motoryzacyjnego. Kuehne + Nagel będzie większościowym udziałowcem spółki.

Gianfranco Sgro, Członek Zarządu Kuehne + Nagel International AG, odpowiedzialny za logistykę kontraktową: „Logistyka kontraktowa dla branży motoryzacyjnej jest strategicznym punktem dla Kuehne + Nagel w ujęciu globalnym, a w szczególności w Chinach, które stanowią największy rynek motoryzacyjny na świecie. Wejście w spółkę potwierdza posiadanie przez Kuehne + Nagel pozycji międzynarodowego lidera usług logistycznych dla branży motoryzacyjnej w Chinach. Podążając za niedawno wdrożoną platformą cyfrową dla centrów zarządzania towarami branży e-commerce, ta inwestycja wzmacnia naszą pozycję w Azji.”

W ostatnich latach Kuehne + Nagel rozwijało silną pozycję w branży motoryzacyjnej w Chinach poprzez indywidualne rozwijanie współpracy z europejskimi markami premium. Obecnie, firma zwiększy udział w rynku o prawie 70 procent, świadcząc usługi największym markom z Chin oraz dostawcom Tier 1.

Jiang Jun, Prezes Zarządu Sincero: „Wejście w spółkę z Kuehne + Nagel jest strategicznym krokiem, aby dostosować się do nieodwracalnego w ekonomii i konkurencyjnym środowisku branży motoryzacyjnej trendu globalizacji. Takie rozwiązanie pozwala na uzupełnianie swoich mocnych stron skupiających się na globalnej sieci i lokalnej ekspertyzie.”

Strony uzgodniły, iż nie będą ujawniać ceny zakupu. Spółka podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacyjnym oraz zezwoleniu na jej zawarcie przez właściwe organy odpowiedzialne za fuzje i przejęcia.

 

Może ci się spodobać również

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. AkceptujDowiedz się więcej