Rekordowe spadki cen paliw

Jak podają analitycy z portalu e-petrol.pl, przeciętna cena popularnej benzyny 95 w bieżącym tygodniu wyniosła 4,82 zł/l. W stosunku do ceny z ubiegłego tygodnia, która uplasowała się na poziomie 4,92 zł/l, odnotowana obniżka wyniosła 10 groszy. Jest to największy spadek średniej ceny tego paliwa w tym roku. Ostatni raz sytuacja, w której benzyna  potaniała o 10 groszy, miała miejsce (według danych portalu e-petrol.pl) 3 lata temu,  pod koniec sierpnia 2011 roku.


 


Wysoką obniżkę średniej ceny detalicznej odnotował w tym tygodniu olej napędowy. Ubiegłotygodniowa cena była na poziomie 4,86 zł/l, natomiast obecnie wynosi 4,79 zł/l co oznacza 7-mio groszowy spadek. Ostatni raz cena tego paliwa była na niemal identycznym  poziomie w marcu 2011 roku. 


 


W tym tygodniu najtańszym miastem dla kierowców tankujących bezołowiową 95 jest Gdańsk, przeciętny koszt litra tego paliwa to 4,68 zł. Najtańsza „98” jest w Poznaniu średnio w cenie 4,97 zł/l , natomiast po olej napędowy warto wybrać się do Wrocławia i Gdańska,  gdzie cena znajduje się na poziomie 4,72 zł/l.


 


Najdroższym miastem w przypadku wszystkich paliw jest w tym tygodniu Szczecin. Benzyny 95-cio i 98-mio oktanowe kosztują przeciętnie tam, odpowiednio, 5,01 zł/l i 5,35 zł/l. litr oleju napędowego jest w cenie  5,06 zł.


 


Źródło: e-petrol.pl

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
315ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili