Mało popularne, bardzo przydatne ubezpieczenia

Wszyscy wiedzą, że ubezpieczenia samochodowe to na przykład: OC, NNW, AC, Assistance. Niewielu zna inne opcje, które proponują towarzystwa ubezpieczeniowe. Czasem nie trzeba wykupować dużej polisy, jeżeli na przykład potrzebujemy niewielkiej, a mocno sprecyzowanej ochrony. Warto zapoznać się z mniej popularnymi propozycjami polis, jakie mają w swoich zasobach firmy, bo być może znajduje się tam odpowiedź na nasze bolączki.

Ubezpieczenia OC krótkoterminowe

Wszystkim wydaje się, że kupno ubezpieczenia OC wiąże się z podpisaniem umowy na minimum 12 miesięcy. Owszem, przy standardowej polisie tak jest. Jednak istnieje produkt, który zapewnia ochronę tylko przez określony, krótszy czas niż 12 miesięcy. Taką umowę zawiera się na 30 dni, nie ma również wymagania wypowiadania tej umowy. Wraz z upływem 30 dni następuje natychmiastowe i automatyczne rozwiązanie. Jeżeli pragniemy ją przedłużyć, wystarczy odezwać się do ubezpieczyciela.

Kto może wykupić krótkoterminową polisę OC?

  • Właściciele samochodów i motocykli, które są zarejestrowane tylko na określony okres;
  • Właściciele pojazdów mechanicznych, które posiadają zagraniczną rejestrację, a są przywiezione do Polski i nie posiadają ważnego OC;
  • Komisy i inne przedsiębiorstwa, których działalność opiera się na kupnie i sprzedaży aut i innych pojazdów mechanicznych.

Małe AC

Jeżeli podczas kupna samochodu uznasz, że nie potrzebujesz całego dużego ubezpieczenia AC, możesz wykupić pomniejszoną wersję. W zależności od potrzeb, możemy wykupić jedną z kilku opcji ubezpieczenia. To oferta dla tych, którzy oszczędzają na autocasco, przez co sporo ryzykują. Jednak jeżeli dla kogoś opłaty są zbyt wysokie, może skorzystać właśnie z takiej opcji, bowiem składki zaczynają się już od 45 złotych. Samochód można ubezpieczyć na przykład tylko i wyłącznie od tego, czego najbardziej się obawiamy. Każdy wariant opiewa zazwyczaj na konkretnej ochronie przed na przykład:

  • żywiołami: grad, huragan, burza, powódź itd.,
  • kradzież: kradzież z włamaniem i rozbój,
  • inna szkoda: zderzenie pojazdów, zderzenie z obiektem na zewnątrz samochodu (ludźmi, zwierzętami, przedmiotami), uszkodzenia przez osoby trzecie, zatopienie, wybuch itd.

Ubezpieczenie kluczyków od auta

Chociaż wydaje się to śmieszne, na pewno nie raz nam się zdarzyło wpaść na ten pomysł, aby ktoś mógł ubezpieczyć ciągle gubiące się kluczyki samochodowe… Wielu z nas dokładnie wie, że taki pozorny drobiazg jak utrata kluczyków do auta przysparza nie tylko wielu nerwów, lecz także kosztów. Za niewielkie pieniądze można pozbyć się kłopotu. Ubezpieczenia takie obejmują pokrycie kosztów utraty kluczyków, dowodu rejestracyjnego, czy tablic wozu, a wypłata odszkodowania za taki wypadek nie wpływa na zniżki w przyszłości.

Ubezpieczenia szyb

To kolejne drobne i przydatne ubezpieczenie, zwłaszcza dla osób, których auta stoją na dworze w nieciekawej okolicy (na przykład niedaleko stadionu piłkarskiego). Bez względu na to, z jakiej przyczyny nasze szyby ulegną zniszczeniu, ubezpieczyciel wstawi je w profesjonalnym zakładzie natychmiast lub zapewni parking dla auta, jeśli nie można wstawić szyby od razu.

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili