TBX Logistics podsumowuje 2018 rok jako dobry pod względem finansowym, pełen wyzwań
i wprowadzania udoskonaleń. Pomimo przeszkód, jakie napotkała branża TSL w minionym roku, TBX nie zwalnia tempa. W 2019 roku firma planuje powiększyć liczbę pojazdów floty kontraktowej, jak również kontynuować politykę rozwoju, m.in. wchodząc na rynek wschodni i wdrażając nowe technologie.

2018 rokiem trudności dla branży TSL

Ostatnie lata w gospodarce upłynęły pod znakiem intensywnego wzrostu gospodarczego. Rok 2018 przyniósł jednak kilka niepokojących sygnałów o spowolnieniu ekonomicznym. Budżet państwa zakłada niższy PKB Polski niż w latach ubiegłych, tj. 3,7% w roku 2020 r. (dla porównania w 2017 r. PKB Polski wyniósł 4,8%). Analizując ostatnie dane GUS oraz wskaźnik PMI (najniższy od 4 lat!), pokazujący nastroje w przemyśle, wydaje się, że kolejny rok będzie pełen wyzwań. Zmiany dotkną również branżę TSL. Polscy przewoźnicy, którzy są potęgą na europejskim rynku transportowym, muszą zmierzyć się z wieloma problemami: pakietem mobilności, BREXITem, brakiem kierowców. Wcześniejsze prognozy dotyczące wzrostu branży TSL niewątpliwie będą wymagać rewizji.

Udany rok dla TBX

Z perspektywy TBX Logistics, miniony rok był kolejnym okresem wzrostu dla firmy, specjalizującej się w przewozach chłodniczych krajowych i międzynarodowych. Spółka rozwija się dynamicznie i zdobywa coraz większą liczbę klientów. Za główne czynniki sukcesu uznaje rosnącą liczbę zamówień, koncentrację na głównej specjalizacji oraz zwiększone zaangażowanie w poprawę wydajności.
W ostatnim roku firma poszerzyła swoje udziały w rynkach UE, gdzie z powodzeniem realizuje przewozy w temperaturze kontrolowanej i pozyskuje nowe zlecenia. – Wykonujemy przewozy niemal do wszystkich krajów Europy, a od nowego roku uruchomiliśmy dostawy również na kierunkach wschodnich. Każdego dnia w trasę w Polsce i w Europie wyrusza kilkadziesiąt pojazdów należących do naszej floty. Przewozimy w różnych relacjach produkty mleczne, mięsne, wyroby piekarnicze oraz warzywa i owoce – dodaje Marcin Jeziorski, Prezes Zarządu TBX Logistics.

Z optymizmem w przyszłość

Zdaniem TBX Logistics, pomimo zmieniającej się sytuacji gospodarczej zapotrzebowanie na usługi przewozowe nie zmaleje, a rosnący na nie popyt wymagać będzie inwestowania w kapitał ludzki, infrastrukturę oraz w rozwiązania technologiczne. Dlatego też firma nie zamierza poprzestać na obecnych osiągnięciach i w najbliższych latach planuje powiększenie floty pojazdów chłodniczych. Większą uwagę chce poświęcić również promowaniu i oferowaniu usług dodatkowych dla transportu, takich jak: ubezpieczenia, karty paliwowe czy urządzenia do poboru opłat drogowych. Zapowiada także rozwijanie usług magazynowania typu cross-docking dla produktów chłodniczych.

– Czeka nas kolejny intensywny rok. Przed nami jasno zdefiniowane cele i plany, a realizacja programu  inwestycyjnego pomoże nam je osiągnąć – mówi Marcin Jeziorski. – Inwestycje są kluczowe dla prowadzenia naszej bieżącej działalności oraz umacniania pozycji firmy na rynku. Chcąc utrzymać ten pozytywny kurs, zwiększamy nakłady na rozwój pracowników, nowe technologie, a także innowacyjne rozwiązania usprawniające procesy logistyczno-operacyjne.

 

***

TBX Logistics – ekspert w dziedzinie przewozów chłodniczych

TBX Logistics to nowoczesna, innowacyjna i prężnie działająca firma na rynku TSL. Wieloletnie doświadczenie i wiedza specjalistów, konsekwentny rozwój firmy i efektywna współpraca z wykwalifikowanymi i rzetelnymi przewoźnikami pozwoliły osiągnąć firmie w niespełna 5 lat uznanie otoczenia biznesowego. Obecnie TBX Logistics jest ekspertem w segmencie całopojazdowych przewozów chłodniczych na polskim i międzynarodowym rynku. Firma zatrudnia kilkadziesiąt osób na co dzień zarządzających łańcuchem dostaw głównie dla artykułów FMCG oraz leków. Znajomość specyfiki branży oraz ciągły rozwój kluczowych kompetencji pozwalają oferować klientom najwyższej jakości usługi i utrzymywać wysoką konkurencyjność firmy na rynku.

Więcej informacji o firmie pod adresem: www.tbxlogistics.com.