Historyczne zamówienie pomiędzy Airbus i Iran Air

Iran Air i Airbus podpisały wiążący kontrakt na 100 samolotów, potwierdzając wstępne zobowiązanie podpisane w styczniu 2016 r. w Paryżu. Umowa podpisana przez Farhada Parvaresha, prezesa i dyrektora generalnego Iran Air, oraz Fabrice’a Bregiera, prezesa i dyrektora generalnego firmy Airbus, dotyczy 46 samolotów z rodziny A320, 38 z rodziny A330 i 16 z rodziny A350 XWB. Dostawy rozpoczną się na początku 2017 r.


 


Umowa podlega licencjom eksportowym Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC) rządu Stanów Zjednoczonych, które zostały przyznane we wrześniu i listopadzie 2016 r. Licencje te są wymagane w przypadku produktów, które zawierają co najmniej 10 procent amerykańskich technologii. Airbus ściśle współpracował z regulatorami w Unii Europejskiej, Stanach Zjednoczonych i innych krajach, aby zapewnić pełną zgodność ze wspólnym kompleksowym planem działań (Joint Comprehensive Plan Of Action, JCPOA). JCPOA. Airbus zamierza ściśle przestrzegać warunków licencji OFAC.


 


Umowa następuje po wdrożeniu planu JCPOA, jego reguł i wytycznych, i obejmuje zamówienia na nowe samoloty komercyjne oraz kompleksowy pakiet usług dla lotnictwa cywilnego. W skład pakietu wchodzą szkolenia pilotów i serwisantów, pomoc w opracowaniu usługi nawigacji lotniczej (ATM), obsługa portów lotniczych i samolotów oraz harmonizacja przepisów.


 


Jako czołowy światowy producent samolotów, Airbus oferuje najbardziej kompleksową rodzinę samolotów przewożących od 100 do 600 pasażerów. Airbus ma zakłady projektowe i produkcyjne we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii oraz spółki zależne w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Indiach, Japonii i na Bliskim Wschodzie. Airbus zapewnia też najwyższe standardy obsługi klienta i szkoleń za pośrednictwem rozwijającej się międzynarodowej sieci.


 

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili