11.7 C
Warszawa
sobota, 13 kwietnia, 2024

Życie pełne gadżetów

Żyjemy w czasach, w których wytwory rewolucji technologicznej mają na nas podobny wpływ jaki miały samoloty, pociągi, czy samochody na początku dwudziestego stulecia. Rewolucja transportowa dogłębnie zmieniła nasze życie, tworząc nowoczesny, podmiejski styl. W ten sposób zakończył się okres izolacji terenów wiejskich, a społeczeństwo stało się bardziej mobilne.

Jeżeliby powiedzieć, że obecnie panuje rewolucja komunikacyjna, to podalibyśmy przestarzałą wiadomość. To już się wydarzyło. Na dzień dzisiejszy wznieśliśmy się ponad to. Znajdujemy się w czasach pełnej mobilności, zdominowanych przez sieci bezprzewodowe i gadżety – smart phones, iPody, tablety PC, PDA, Gameboye oraz towarzyszące im akcesoria. Rewolucja wpływa na tworzenie coraz gęstszej bazy sieci WiFi, oraz ciągle rosnącą prędkość Internetu.

Bert Latamore publikuje na swoim blogu listę przedmiotów z których korzysta na co dzień. Trzeba przyznać, że jest ona długa. Poza telefonem i laptopem znajduje się na niej iPod, kamera kieszonkowa, cztery zestawy słuchawkowe oraz wiele innych gadżetów.

Pojawia się tylko pytanie, czy to wszystko jest nam koniecznie potrzebne?

Więcej: Computer World, 12.10.2006

Powiązane Artykuły

Jesteśmy również na

4,159FaniLubię
316ObserwującyObserwuj
318ObserwującyObserwuj
spot_img

Praca w Motorola Supply Chain & Procurement, czyli jak wygląda bycie Motorolaninem

Przyświeca nam jeden cel – pomagać innym, aby w najważniejszych momentach stawali na wysokości swoich zadań. Wartości firmy są dla nas fundamentem wszystkich działań....

Z ostantiej chwili